U Palama danas parastos palim borcima

15.02.2020. 09:12
0
IZVOR: Srna

Boračka organizacija opštine Pale obilježiće danas Dan boraca odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske.

U 10.30 časova u Crkvi Uspenja Presvete Bogorodice biće služen parastos za poginule i umrle borce, dok je u 11.00 časova planirano polaganje vijenaca kod centralnom spomen-obilježja poginulim borcima.

U 11.30 časova planiran je prigodan program u Kulturnom centru Pale.

U odbrambeno-otadžbinskom ratu od 1992. do 1995. godine bio je angažovan 215.671 pripadnik Vojske Republike Srpske, a njih 23.184 položila su živote za Srpsku.

Dan boraca Republike Srpske obilježava se 15. februara.

Komentari 0
Povezane vijesti
Izložba o Miroslavljevom jevanđelju na Ekonomskom fakultetu u Palama Izložba o Miroslavljevom jevanđelju na Ekonomskom fakultetu u Palama
Pale: Uručena pomoć porodici junaka sa Košara Pale: Uručena pomoć porodici junaka sa Košara
Nastavljeno suđenje optuženom za udes u kojem je poginuo novinar Goran Maunaga Nastavljeno suđenje optuženom za udes u kojem je poginuo novinar Goran Maunaga
Najčitanije
  • Na današnji dan umrla Milunka Savić
    3h 8m
    0
  • Žena poginula u slijetanju vozila u kanjon Rzava
    22h 46m
    0
  • Peti oktobar 25 godina kasnije - dan koji je promijenio Srbiju
    3h 3m
    3
  • Prva nagrada na "Danima tikve" pripala Milanku Stanojeviću iz Foče
    18h 28m
    0
  • U Istočnom Sarajevu počela manifestacija „Dani tikve“ (FOTO)
    23h 53m
    0