U petak sabor guslara "Romanijo, goro od junaka"

04.02.2025. 14:34
0
IZVOR: srna.rs

Sabor guslara "Romanijo, goro od junaka" biće održan na Sokocu u petak, 7. februara, uz učešće oko 25 guslara iz Sarajevko-romanijske i Gornjodrinske regije, rekao je Srni predsjednik Guslarskog društva "Romanija" Milovan Radović.

Ova 29. revija guslara je takmičarskog karaktera, kao i prethodnih godina, a najboljeg guslara izabraće stručni žiri.

Posjetioci sabora u Parohijskom domu Crkve Svetog proroka Ilije na Sokocu kupovinom ulaznice od pet KM učestovaće u nagradnoj igri.

Sabor guslara počeće u petak u 18.00 časova.

Prošlogodišnji pobjednik ove guslarske revije je Nemanja Curović sa Sokoca.

Organizatori ove tradicionalne manifestacije su Savez guslara Republike Srpske i sokolačko Guslarsko društvo "Romanija".

Komentari 0
Povezane vijesti
Oko 150 učesnika na vožnji "Romanija zove šest" Oko 150 učesnika na vožnji "Romanija zove šest"
Normalizovan saobraćaj na magistralnom putu Rogatica–Podromanija Normalizovan saobraćaj na magistralnom putu Rogatica–Podromanija
Uspješno realizovan trodnevni Eko kamp na Romaniji Uspješno realizovan trodnevni Eko kamp na Romaniji
Najčitanije
  • Preki sud Save Kovačevića
    6h 20m
    31
  • Marija Karađorđević, srpska kraljica koja zaslužuje poštovanje ravno svetici
    8h 32m
    9
  • Obilježavanje 34 godine od formiranja Ilidžanskog odreda Specijalne brigade policije
    18h 7m
    0
  • Oko 150 učesnika na vožnji "Romanija zove šest"
    16h 33m
    0
  • Obilježene 34 godine Ilidžanskog odreda Specijalne brigade MUP-a
    13h 17m
    0