U podne zvone zvona na pravoslavnim crkvama za spasenje srpske države i naroda

23.05.2024. 10:46
0
IZVOR: Tanjug

Zvona na pravoslavnim hramovima u Srbiji zvoniće danas u podne, po blagoslovu patrijarha Srpske pravoslavne crkve Porfirija, na pravoslavnim hramovima za "spasenje srpske države i naroda".

Kako se navodi u saopštenju SPC, zvona će zvoniti pozivajući "verni svetosavski narod na molitvu, smirenost, međusobnu solidarnost i nepokolebljivost u činjenju dobra, uprkos potpuno lažnim i nepravednim optužbama kojima je izložen u Organizaciji ujedinjenih nacija".

Patrijarh Porfirije poziva vjernike na molitvu za pravdu i mir.

- Njegova svetost pozvao je pravoslavne jernike da se ujedini u molitvi za pravdu i mir svim narodima, posebno onim sa kojima vekovima delimo zajedničku istoriju sa biblijskom verom u srcu i na usnama - Živ je Gospod naš. Živa će biti i duša naša. Hristos Vaskrse - navodi se u saopštenju.

U Generalnoj skupštini UN u Njujorku danas će se glasati o usvajanju rezolucije o Srebrenici.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pešić odredio konačan spisak za Evropsko prvenstvo Pešić odredio konačan spisak za Evropsko prvenstvo
Dvogodišnja djevojčica pala sa terase Dvogodišnja djevojčica pala sa terase
U Rudom počinje da se gradi magistralni put koji će povezati Republiku Srpsku i Srbiju U Rudom počinje da se gradi magistralni put koji će povezati Republiku Srpsku i Srbiju
Najčitanije
  • Manastir Duži – graničnik između Istoka i Zapada
    6h 16m
    0
  • Sveti vladika Nikolaj roditeljima: Blagodarite Bogu koji vam je dao decu
    6h 11m
    0
  • Pale: Smotra četrdesetak oldtajmera privukla veliku pažnju posjetilaca
    19h 2m
    1
  • U ponedjeljak predstavljanje nove uprave i sastanak sa hotelijerima
    17h 42m
    5
  • Auto-otpad „Brembo“ zapošljava: Oglas za posao u Istočnom Sarajevu
    2h 56m
    1