Crveni krst Republike Srpske u ponedjeljak, 13. oktobra, organizuje pokaznu vježbu višenamjenskih terenskih ekipa za djelovanje u katastrofama pod nazivom „Rogatica 2025“.
Vježba će biti održana na prostoru Sportskog centra „9. januar“ u Rogatici u 12.00 časova.
Cilj pokazne vježbe je predstavljanje kapaciteta Crvenog krsta Republike Srpske za djelovanje u slučajevima katastrofa, kao i unapređenje saradnje i koordinacije sa drugim institucijama i službama – civilnom zaštitom, vatrogascima, zdravstvenim ustanovama i lokalnim strukturama.
- Scenario vježbe obuhvata aktivnosti iz domena prve pomoći, zbrinjavanja i evakuacije stanovništva, organizovanja privremenog smještaja i ishrane, pružanja psiho-socijalne podrške, rada službe traženja i saradnje sa partnerskim službama - naveli su iz Crvenog krsta Republike Srpske.
U vježbi će učestvovati više od šezdeset pripadnika i volontera, uključujući višenamjenske terenske ekipe Crvenog krsta iz Pala, Sokoca i Rogatice, tim Republičke uprave civilne zaštite (USAR), pripadnike Doma zdravlja i Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Rogatica, te volontere i osoblje Crvenog krsta Republike Srpske.