U srijedu akcija dobrovoljnog darivanja krvi u Istočnom Novom Sarajevu

07.06.2021. 12:35
0
IZVOR: SRNA

Udruženje dobrovoljnih davalaca krvi Sarajevsko-romanijske regije u saradnji sa Službom za transfuzilogiju bolnice "Srbija" u Istočnom Sarajevu organizuje u srijedu, 9. juna, veliku akciju prikupljanja krvi za koju je prijavljeno 200 davalaca.

Predsjednik Udruženja Gospava Pejić rekla je Srni da je ovo tradicionalna akcija koja se realizuje povodom Svjetskog dana dobrovoljnog davalaštva krvi, a ujedno i povodom Spasovdana - slave opštine Istočno Novo Sarajevo.

Pejićeva je dodala da su trenutne zalihe krvi zadovoljavajuće, ali predstoji period godišnjih odmora, te će ova akcija znatno uticati na to da se obezbijede dodatne rezerve.

Ona je napomenula da će akcija biti održana od 9.00 do 16.00 časova u novoj sportskoj dvorani u Istočnom Novom Sarajevu na Trgu Srbija.

- Nama je pripala velika čast što nam je opština omogućila da naši humanitarci, davaovci krvi, prvi uđu u taj prostor da simbolično pokažu koliko je naš grad naklonjen i sportu. Prijavljeno je dosta i naših sportskih udruženja, klubova koji će podržati akciju, a njihovu podršku imamo i od ranije i to nam mnogo znači - rekla je Pejićeva.

Ona je dodala da su, kao i do sada, pozvali i saradnike i prijatelje iz udruženja davalaca krvi iz regiona, i to iz Vranja, Ugljevika, Budve, Beograda, te iz Trebinja i Gacka.

- Naši gosti stižu sutra, biće ovdje dva dana i imaćemo priliku da se družimo i srećni smo što možemo napokon krenuti nekim normalnim načinom života -  istakla je Pejićeva.

Ona se nada da će uspjeti da realizuju ovu veliku akciju na kvalitetan i dobar način, uz pridržavanje epidemioloških mjera, pojasnivši da svaki prijavljeni davalac ima određenu satnicu kada daje krv, a biće ekipa iz Službe za transfuziju krvi.

Pejićeva je zahvalila sponzorima i predstavnicima grada Istočno Sarajevo, te gradskih opština, koji su podržali akciju.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra „Dan ritma i plesa“ u Istočnom Novom Sarajevu Sutra „Dan ritma i plesa“ u Istočnom Novom Sarajevu
U oktobru useljenje u novi studentski dom u Istočnom Novom Sarajevu U oktobru useljenje u novi studentski dom u Istočnom Novom Sarajevu
Počeo turnir Mjesnih zajednica u malom fudbalu (FOTO) Počeo turnir Mjesnih zajednica u malom fudbalu (FOTO)
Najčitanije
  • Teatar u sarajevskih Srba
    8h 46m
    58
  • U Vlasenici osam stanova u požaru, na terenu i demineri
    4h 3m
    0
  • Zgrada u Vlasenici u plamenu (VIDEO)
    5h 8m
    0
  • Prvi veliki kviz na otvorenom u Palama okupio 35 ekipa
    9h 19m
    0
  • Božović: Srpska je na prekretnici, nije vrijeme za populističke priče kojima se bavi Dodik, nego za državničku politiku
    7h 26m
    0