U srijedu izložba "Bata u 90 slika" u Istočnom Novom Sarajevu

06.11.2023. 12:57
0
IZVOR: srna.rs

Izložba fotografija pod nazivom "Bata u 90 slika" posvećena velikom glumcu Velimiru Bati Živojinoviću biće otvorena u srijedu, 8. novembra, u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo, u okviru manifestacije "Dani Srbije u Republici Srpskoj".

Otvaranje izložbe predviđeno je u 19.00 časova, najavljeno je iz Kulturnog centra Istočno Novo Sarajevo.

Postavka izložbe "Bata u 90 slika" sastoji se od fotografija slavnog glumca mnogih do sada i neobjavljenih iz arhiva "Borbe", jedne od najstarijih novinskih kuća sa ovih prostora.

Ove godine navršava se 90 godina od rođenja Živojinovića, glumca koji je odigrao gotovo tri stotine filmskih i televizijskih uloga.

- Izložba je urađena u saradnji sa porodicom slavnog glumca i kao takva idealan je način da se podsjetimo njegovih dostignuća kroz prizmu fotografija koje čine postavku izložbe - dodaje se u saopštenju.

Isto veče biće prikazan dokumentarni film posvećen Bati Živojinoviću.

U okviru manifestacije "Dani Srbije u Srpskoj" 1. novembra u Doboju nastupio je Nacionalni ansambl "Kolo" iz Srbije.

Manifestacija se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Srbije uz podršku Predstavništva Republike Srpske u Srbiji.

Ministar kulture Srbije Maja Gojković ranije je rekla Srni da će manifestacija "Dani Srbije u Srpskoj" biti održana širom Republike Srpske od Banjaluke do Trebinja, uz različite kulturne sadržaje, te istakla da je riječ o jedinstvenom kulturnom prostoru i jednom narodu.

- Mi se u Republici Srpskoj osećamo kao kod kuće. Sve u svemu, sigurno smo jedan jedinstveni kulturni prostor, zbog toga što je to jedan narod, jedan jezik i kultura, koji se istorijski preprliću - istakla je Gojkovićeva. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra otvaranje izložbe „Čuvarke rijeka: Žene na prvoj liniji odbrane naše prirode“ u Istočnom Novom Sarajevu Sutra otvaranje izložbe „Čuvarke rijeka: Žene na prvoj liniji odbrane naše prirode“ u Istoč...
Fotografijama protiv zaborava: Sjećanje na stradanje Srba u Sarajevu (FOTO) Fotografijama protiv zaborava: Sjećanje na stradanje Srba u Sarajevu (FOTO)
Prva klupska izložba Foto-kino kluba Istočno Sarajevo u Galeriji „Žarko Vidović“ Prva klupska izložba Foto-kino kluba Istočno Sarajevo u Galeriji „Žarko Vidović“
Najčitanije
  • Svečana litija povodom slave Sabornog hrama Vaznesenja Gospodnjeg u Istočnom Sarajevu
    4h 49m
    0
  • „Istočno Sarajevo folk-fest“ – drugo veče u znaku igre, pjesme i tradicije
    23h 23m
    0
  • Akcija dobrovoljnog davanja krvi sutra u Istočnom Novom Sarajevu
    20m
    0
  • Džudo klub „Rogatica“ osvojio 28 medalja na Međunarodnom džudo turniru na Sokocu
    22h 3m
    0
  • Predstavljanje knjige „Zakonopravilo Svetog Save“ na Filozofskom fakultetu
    6h 15m
    0