U Srpskoj pozitivno još osam osoba

08.06.2020. 12:16
0
IZVOR: Srna

Virus korona potvrđen je kod još osam osoba u Republici Srpskoj, od 245 testiranih, saopšteno je iz Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske.

Riječ je o tri muške i pet ženskih osoba, od kojih je pet mlađe, dvije srednje i jedna osoba starije životne dobi.

Po dvije osobe su iz Banjaluke, Kotor Varoša i Doboja, a po jedna iz Novog Grada i Modriče.

Testiranje je rađeno u posljednja 24 časa u Institutu i Univerzitetskom kliničkom centru /UKC/ Republike Srpske.

Hospitalizovano je 69 pacijenata, pri čemu u UKC-u 23, a u opštim bolnicama 46.

Na kovid odjeljenju u UKC-u hospitalizovano je 17 pacijenata sa težom i srednje teškom kliničkom slikom, dok je u izolaciji pet pacijenta.

U objektima za izolaciju je 70 lica, kod kojih je test pozitivan sa blagom kliničkom slikom ili bez simptoma.

Do sada su u Republici Srpskoj potvrđena 1.524 slučaja virusa korona, preminulo je 117 osoba, a oporavilo se 1.057 osoba.

Na virus korona testirano je ukupno 30.356 osoba u Srpskoj.

Pod zdravstvenim nadzorom trenutno su 982 osobe, a nadzor je završen kod 34.964 lica.

Komentari 0
Povezane vijesti
Za deset godina skoro 45 odsto više automobila u Srpskoj Za deset godina skoro 45 odsto više automobila u Srpskoj
Javni konkurs za prijem na Policijsku akademiju za 150 kadeta Javni konkurs za prijem na Policijsku akademiju za 150 kadeta
Pogledajte šta bi moglo da dovede do nestašice hrane i novih poskupljenja Pogledajte šta bi moglo da dovede do nestašice hrane i novih poskupljenja
Najčitanije
  • Rogatičanin lišen slobode zbog sumnje da je počinio nasilje nad životinjama
    5h 54m
    0
  • “Ostajte ovdje! Sunce tuđeg neba neće vas grijat ko što ovo grije”
    8h 46m
    1
  • Istorija i razvoj informativnih glasila i službi u Palama
    3h 59m
    0
  • Javni konkurs za prijem na Policijsku akademiju za 150 kadeta
    7h 18m
    0
  • Nakon zabrane: Dječak porijeklom iz BiH prvi doplivao do krsta na Novom Zelandu
    20h 27m
    0