U subotu humanitarni koncert za Miloša Božovića u Vojkovićima (FOTO)

14.03.2023. 13:06
0
IZVOR: katera.news

Centar za kulturu i informisanje Istočna Ilidža u saradnji sa KUD-om „Bratstvo“ iz Vojkovića organizuje humanitarni koncert „Igrajmo za Miloša“ za našeg sugrađanina Miloša Božovića.

Vršilac dužnosti direktora Centra za kulturu i informisanje Istočna Ilidža Božidar Novaković rekao je da će na koncertu učestvovati preko 100 folkloraša iz Republike Srpske, Srbije, Hrvatske i Crne Gore, koji su se okupiti sa istim ciljem – da pomognu u nastavku Miloševog liječenja.

- Na koncertu će učestvovati SKUD „Boško Vujadin“ Kasindo, KUD „Slavija“ Istočno Novo Sarajevo, KUD „Jahorina“ Trnovo, AKUD „Mirko Srdetić“ Podgorica, KUDŽ „Bratstvo“ Subotica, KUD „Branko Radičević“ Sirig, KUD „Dr Đorđe Natošević“ Novi Slankamen, KUD „Sarvaž“ Osijek i KUD „Zora“ Betina – naveo je Novaković.

Slika

Foto: Predrag Krstović

Novaković se zahvalio predsjedniku Kulturno-umjetničkog društva "Bratstvo" iz Vojkovića Biljani Ristić na pomoći u organizaciji koncerata.

Biljana Ristić, predsjednik i umjetnički direktor KUD-a „Bratstvo“ iz Vojkovića, kao i umjetnički rukovodilac KUD-a „Jahorina“ Trnova, pozvala je sve građane da dođu na koncert, ističući da je ovo samo još jedan u nizu humanitarnih koncerta koji su organizovali i na kojem učestvuju.

- Nadam se da je ovo posljednji put da na ovakav način skupljamo novac za liječenje djece, pa i sugrađana starije dobi - istakla je Ristićeva.

Slika

Foto: Predrag Krstović

Koncert će se održati u dvorani Osnovne škole "Aleksa Šantić" u Vojkovićima u Istočnoj Ilidža sa početkom u 18.00 časova.

Kutije za dobrovoljne priloge biće postavljene na ulazu u dvoranu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“ Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“
Za plivanje za Časni krst u Istočnoj Ilidži do sada prijavljena 64 učesnika Za plivanje za Časni krst u Istočnoj Ilidži do sada prijavljena 64 učesnika
Istočna Ilidža: Obavezno uklanjanje ledenica sa stambenih i stambeno-poslovnih zgrada Istočna Ilidža: Obavezno uklanjanje ledenica sa stambenih i stambeno-poslovnih zgrada
Najčitanije
  • Ulog na Neretvi
    5h 40m
    42
  • Sjećanje na čuvenog ratnog hirurga Dragoljuba Lazarevića
    13h 38m
    5
  • Ne zaboravite nekog da zagrlite - Danas je Međunarodni dan zagrljaja
    11h 55m
    27
  • Sjećanje na književnog velikana Vojislava Ilića
    13h 26m
    0
  • Na današnji dan rođen vajar Đorđe Jovanović
    11h 44m
    0