U toku razgovori sa Moskvom o novoj vakcini

11.08.2020. 13:15
0
IZVOR: SRNA

Svjetska zdravstvena organizacija /SZO/ i zdravstvene vlasti Rusije razgovaraju o mogućoj prekvalifikaciji nove ruske odobrene vakcine protiv kovida 19 za ovu organizaciju, izjavio je danas portparol SZO.

Predsjednik Vladimir Putin izjavio je ranije da je Rusija prva u svijetu dala regulatorno odobrenje za vakcinu protiv kovida 19, nakon manje od dva mjeseca testiranja na ljudima.

Moskva je ovo dostignuće opisala kao dokaz svoje naučne sposobnosti.

- U bliskom smo kontaktu sa zdravstvenim vlastima Rsuije i u toku je diskusija o mogućoj prekvalifikaciji vakcine za SZO. Prekvalifikacija bilo koje vakcine obuhvata rigorozne provjere i proučavanje svih neophodnih podataka o bezbjednosti i efikasnosti - rekao je portparol SZO Tarik Jašarević na konferenciji za novinare u Ženevi. 

Komentari 0
Povezane vijesti
U BiH lani dato 5.849 prvih doza HPV vakcine U BiH lani dato 5.849 prvih doza HPV vakcine
Vakcinu protiv raka pacijenti iz Srbije primiće do kraja godine Vakcinu protiv raka pacijenti iz Srbije primiće do kraja godine
U Moskvi tokom januara palo najviše snijega u posljednjih više od 200 godina U Moskvi tokom januara palo najviše snijega u posljednjih više od 200 godina
Najčitanije
  • Istočna Ilidža: Ispred ugostiteljskog objekta fizički napadnuto lice
    3h 47m
    4
  • Nova pravila na granicama BiH, evo koliko novca smije da se prenese
    18h 6m
    4
  • Danas slavimo Prvo i drugo obretenje glave Svetog Jovana Krstitelja
    5h 50m
    0
  • Velikan srpske i svjetske nauke – Josif Pančić
    19h 47m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    4h 14m
    1