Učenici Srednje muzičke škole iz Istočne Ilidže uspješni u Banjaluci (FOTO)

07.04.2023. 19:07
0
IZVOR: katera.news

Na Republičkom takmičenju muzičkih škola Srpske, koje je održano od 5. do 7. aprila u Banjaluci, učenici Srednje muzičke škole JU Srednjoškolski centar „Istočna Ilidža“ ostvarili su zapažene rezultate.

Na ovom prestižnom takmičenju, Kristina Renovica i Milica Stanišić, klavirski duo, osvojile su prvu nagradu.

Marija Starčević i Nina Stefanović, takođe, klavirski duo, osvojile su drugu nagradu.

Kristina Renovica je u kategoriji klavir solo osvojila drugu nagradu.

Marija Ninković, Sofija Pantelić, Ana Maria Vasiljević i Anastasija Đorđević dobitnice su treće nagrade u solo pjevanju.

Drugu nagradu u kategoriji gitara osvojio je Dimitrije Mijatović, dok je pohvala u ovoj kategoriji pripala Aleksi Kunarcu.

Ovogodišnje takmičenje, 29. po redu, održano je uz pomoć Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske, kao i Republičkog pedagoškog zavoda, a domaćin je bila JU Muzička škola „Vlado Milošević“ Banjaluka.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Ustupljena fotografija

Komentari 0
Povezane vijesti
Održano takmičenje u lovu ribe na plovak Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
Poziv za ribilovce i polaznike škole ribolova Poziv za ribilovce i polaznike škole ribolova
U subotu takmičenje u lovu ribe na plovak U subotu takmičenje u lovu ribe na plovak
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    20h 35m
    11
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    15h 27m
    15
  • Opština Pale: Obavještenje
    18h 19m
    0
  • Stijaković: Tog dana ustaše su zaklale 22 člana moje najbliže porodice
    8h 5m
    0
  • Mladić iz Sarajeva teško povrijeđen nakon pada sa krova automobila u pokretu
    19h 11m
    1