Uhapšena još dva lica zbog izdavanja lažnih diploma

09.12.2019. 11:39
0
IZVOR: Srna

Pripadnici Agencije za istrage i zaštitu /Sipa/ BiH u nastavku akcije "Pero" jutros su u Krajini uhapsili još dvije osobe, dok ih je 13 na ispitivanju, saznaje "Dnevni avaz".

Prema istom izvoru, uhapšeni su šef Odsjeka za droge u MUP-u Unsko-sanskog kantona Alaga Čaušević, te poslanik u Skupštini ovog kantona Rasim Pajić.

U Sipi nisu mogli Srni da potvrde ovu vijest, uz napomenu da je policija na terenu i da će više detalja biti poznato u toku dana.

U okviru akcije "Pero" prije mjesec su uhapšene 22 osobe, a deset ih je u pritvoru.

Za devet njih je prije dva dana zatraženo produženje pritvora, a svi se terete za izdavanje lažnih diploma.

Akcija u ovom predmetu proširena je na još 100 osoba među kojima su i profesori koji su uzimali novac, a nisu držali predavanja.

Komentari 0
Povezane vijesti
U martu 19 poziva sa korisnim informacijama U martu 19 poziva sa korisnim informacijama
Aco Đukanović uhapšen zbog nedozvoljenog držanja oružja Aco Đukanović uhapšen zbog nedozvoljenog držanja oružja
U Velikoj Britaniji svaki mjesec hapse hiljadu pedofila U Velikoj Britaniji svaki mjesec hapse hiljadu pedofila
Najčitanije
  • Ubistvo i samoubistvo kod Višegrada
    12h 24m
    0
  • Prvenstvo BiH u olimpijskom boksu u Istočnom Sarajevu od 24. do 26. aprila
    21h 58m
    0
  • SŠC "Pale": Planiran upis 196 učenika, na raspolaganju novi smjer
    21h 55m
    0
  • Sjećanje na zločin u Velikom parku
    12h 16m
    0
  • Obilježena godišnjica prvog napada na Ilidžu (FOTO)
    20h 24m
    1