Upozorenje na jače lokalne nepogode danas i sutra

07.07.2025. 10:52
0
IZVOR: srna.rs

Republički hidrometeorološki zavod upozorio je na jače lokalne nepogode i olujni vjetar danas i sutra na cijeloj teritoriji Republike Srpske.

Kako su naveli u upozorenju, danas i sutra očekuje se nestabilnije vrijeme uz pljuskove sa grmljavinom, lokalne nepogode i jak, ponegdje i olujni vjetar. Nepogode će biti jače sutra.

Očekuju se udari vjetra od 40 do 70 kilometara na čas, a količina padavina će znatno varirati i zavisiće od jačine pljuskova.

Za danas su najavljeni prolazni pljuskovi sa grmljavinom i povremene lokalne nepogode u vidu jakih pljuskova, pojave grada i jakog vjetra uglavnom na zapadu i sjeveru. Po podne će biti suvo.

Promjena vremena uz jače nepogde očekuje se sutra, a do večeri i nagli pad temperature.

Jači pljuskovi sa grmljavinom počeće rano ujutru na zapadu i zatim će se širiti ka sjeveru i jugu, a po podne i ka istoku.

U Krajini, na jugu i i široj regiji oko rijeke Save jače nepogode očekuju se u prvom dijelu dana uz jače pljuskove, obilnije padavine u kratkom periodu, jak vjetar i ponegdje pojavu grada.

Po podne se nepogode očekuju i na istoku. Do večeri padavine prestaju uz kratkotrajno razvedravanje, ali opet uveče i u narednoj noći očekuju se jače padavine koje će se premještati od zapada i sjevera ka jugu i istoku. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Objavljen konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola u Republici Srpskoj Objavljen konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola u Republici Srpskoj
Vlada Republike Srpske prihvatila zaduženje od 35,2 miliona evra Vlada Republike Srpske prihvatila zaduženje od 35,2 miliona evra
Utvrđena marža za životne namirnice i lijekove Utvrđena marža za životne namirnice i lijekove
Najčitanije
  • Našem sugrađaninu Draganu Macanu potrebna pomoć za liječenje!
    12h 44m
    1
  • U Istočnom Sarajevu uhapšeno lice za kojim je raspisano pet potraga
    11h 14m
    0
  • Nestao Mitar Milinković iz Rogatice
    9h 33m
    0
  • U Srpskoj 2.600 oboljelih od multiple skleroze, terapiju učiniti dostupnijom
    7h 43m
    0
  • Služen pomen za 52 poginula i preminula borca u Mokrom
    9h 11m
    0