Uvedene elektronske vinjete u Sloveniji

02.02.2022. 18:50
0
IZVOR: SRNA

Za vožnju slovenačkim auto-putevima od početka februara vozila moraju da imaju elektronske vinjete, a dosadašnje naljepnica na vjetrobranskom staklu kojima se dokazivalo da je plaćena putarina odlaze u istoriju poslije 13 godina.

Cijene putarine za sedmičnu, mjesečnu i godišnju vinjetu ostaju iste, s time da godišnja, koja košta 110 evra, od sada vrijedi godinu dana od datuma kupovine, umjesto do kraja tekuće godine.

Vožnja bez važeće elektronske vinjete predstavlja prekršaj prema zakonu o putarinama, za što je propisana kazna u visini 300 evra, saopštila je državna kompanija za auto-puteve DARS.

Elektronska vinjeta vezana je uz registarski broj pojedinog vozila i nije prenosiva.

Prilikom kupovine potrebno je dati registarski broj vozila, mejl adresu, a u formularu navesti način plaćanja ako se ne kupuje negotovinski putem interneta.

Vozači koji sami sebi nisu putem interneta osigurali vinjetu mogu je, kao i do sada, kupiti na mjestima gdje su se kupovale vinjete u obliku naljepnica, a u popunjavanju formulara pomoći će im prodavači.

Sistem funkcioniše tako da registarske brojeve vozila za koje je plaćena putarina prate kamere na auto-putevima.

Kompanija za auto-puteve DARS navodi da će se lični podaci, nakon što se kontrolom potvrdi da je putarina plaćena, odmah brisati iz sistema, što je u skladu s evropskim normama o zaštiti ličnih podataka, prenosi Hina.

Komentari 0
Povezane vijesti
Slovenija: Električne trotinete od sada mogu da voze samo stariji od 15 godina Slovenija: Električne trotinete od sada mogu da voze samo stariji od 15 godina
Cisterna eksplodirala nakon udesa, zatvoren auto-put Cisterna eksplodirala nakon udesa, zatvoren auto-put
Potvrđen ptičiji grip u Sloveniji Potvrđen ptičiji grip u Sloveniji
Najčitanije
  • Lice teško povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi na području Pala
    11h 28m
    0
  • Firma „Konstrukcije Monting“ zapošljava radnike u stalni radni odnos
    7h 52m
  • Aleksa Šantić: „Što te nema“
    12h 48m
    0
  • "Jagnjijada" 7. juna na Vučijoj Luci
    12h 12m
    4
  • Počeo Internacionalni festival harmonike "Akordeon art plus"
    23h 43m
    0