Vatrogasci iz Han Pijeska spasili muškarca palog sa litice u provaliju

26.07.2024. 10:25
0
IZVOR: srna.rs

Pripadnici Vatrogasne jedinice Han Pijesak uspjeli su prethodne noći spasiti muško lice čiji su inicijali P.L, /57/ koje je palo sa litice u selu Mrkov kod Han Pijeska, rekli su Srni u Vatrogasnoj jedinici.

 Starješina Vatrogasne jedinice Bogdan Jovanović naglasio je da je ovo lice, čuvajući ovce u blizini sela Mrkov, najvjerovatnije palo sa litice u provaliju duboku četiri-pet metara, iz koje zbog povreda nije moglo izaći.

On je rekao da, nakon što se P.L. nije vratio kući, njegova porodica je oko 22.00 časa obavijestila Policijsku stanicu Han Pijesak.

Jovanović, koji je bio i vođa akcije spasavanja, istakao je da su u akciju potrage za nestalim licem uključeni i vatrogasci, koji su nakon što je lice oko ponoći uočeno u provaliji, intervenisali prokrčivši stazu na nepristupačnom terenu kroz gusto rastinje, da bi uspjeli povrijeđenog izvući.

U akciji spasavanja učestvovalo je osam vatrogasaca, a intervencija je trajala do 1.15 časova.

Prema saznanjima Vatrogasne jedinice, povrijeđeni P.L. je prevezen o Bolnicu u Zvornik na liječenje i za sada je njegovo zdravstveno stanje stabilno. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Nepalci i Indijci "vladaju" gradilištima u Srpskoj Nepalci i Indijci "vladaju" gradilištima u Srpskoj
Istočno Sarajevo bogatije za djevojčicu Istočno Sarajevo bogatije za djevojčicu
Patrijarh Porfirije služio parastos za 3.267 srpskih žrtava iz srednjeg Podrinja i Birča Patrijarh Porfirije služio parastos za 3.267 srpskih žrtava iz srednjeg Podrinja i Birča
Najčitanije
  • Dragan Macan otputovao u Moskvu, potrebno prikupiti preostala sredstva za liječenje
    10h 40m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    17h 9m
    0
  • Super KORT market u Istočnom Sarajevu zapošljava nove članove
    12h 20m
    0
  • Romanijska Lazarica – prava nebesnica
    16h 47m
    0
  • Masovni otkaz ljekara u FBiH
    16h 16m
    1