Velika potražnja za doskorašnjim Sokolovima: David Maran ima novi klub

25.06.2025. 20:52
0
IZVOR: sportdc.net

Kombo bek Slavije iz Istočnog Sarajeva David Maran poslije dvije i po godine je otišao iz kluba i karijeru nastavlja u Student Igokei.

Maran je prihvatio poziv iz aktuelnog prvaka Republike Srpske, koji će igrati naredne sezone u najvišem rangu bh. košarke i biti svojevrsni filter domaćih igrača koji bi mogli naparviti iskorak za Igokeu. 

David Maran je u Slaviju stigao na polusezoni prve sezone od povratka Sokolova u elitni rang "ispod radara", kao što Slavija i obično dovodi igrače, te je za dvije i po sezone u Slaviji dosta toga pokazao. U aktuelnoj sezoni je imao prosjek od 9.9 poena, 2.3 skoka i 2.1 asistenciju po utakmici.

Poslije Haruna Zrna, koji je još dok je trajala sezona otišao na koledž, Maran je drugi koji definitivno napušta Slaviju, a njegovim stopama krenuće i još nekoliko igrača koji su prethodne sezone skrenuli pažnju na sebe odličnim igrama i za koje vlada veliko interesovanje na košarkaškom tržištu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vitezovi novog doba - kurs matematike i fizike za osnovce Vitezovi novog doba - kurs matematike i fizike za osnovce
Da li se građani Istočnog Sarajeva osjećaju bezbjedno? Da li se građani Istočnog Sarajeva osjećaju bezbjedno?
Ulična trka „Atletist 5K“ biće održana 5. septembra u Istočnom Sarajevu Ulična trka „Atletist 5K“ biće održana 5. septembra u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Istočna Ilidža: Lišen slobode nakon prijetnji i upotrebe vatrenog oružja
    16h 25m
    1
  • Život i nasljeđe Milutina Janjuševića: Profesor, upravnik i simbol stradanja
    6h 11m
    0
  • Bojan Vegara - „Djeca koju nije volio svijet“ (odlomak)
    17h 21m
    0
  • Drugi veliki kviz na otvorenom u Palama 25. avgusta
    8h 59m
    1
  • Počeli minerski radovi na gradilištu treće trake preko Romanije
    15h 31m
    4