Više od polovine ugostitelja u Hrvatskoj prekršilo propise

21.08.2024. 21:19
0
IZVOR: Tanjug

Državni inspektorat u Hrvatskoj je objavio danas da je u dva mjeseca tokom ljetne turističke sezone obavljao kontrolne poslove i u 62,6 odsto slučajeva utvrdio kršenje propisa.

Od ukupnog broja od 2.239 sprovedenih inspekcijskih nadzora, u periodu od 3. juna do 4. avgusta, u 1.401 slučaju inspekcija je ustanovila ukupno 2.572 povrede različitih propisa, a pisana je 801 kazna, prenio je portal Poslovni.hr.

Kršenje nije utvrđeno u 838 slučajeva, odnosno u 37,4 odsto inspekcijskih nadzora.

U poređenju s prošlom godinom sada je manje onih koji poštuju pravila, jer je tokom turističke sezone 2023, u koordinisanim inspekcijskim nadzorima, utvrđeno 44,1 odsto poslovanja po propisima, rekli su u Državnom inspektoratu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srbija i Hrvatska bez publike zbog Vukovara Srbija i Hrvatska bez publike zbog Vukovara
U Rijeci pokušan napad na djecu iz Srbije, intervenisala policija U Rijeci pokušan napad na djecu iz Srbije, intervenisala policija
Maskirani muškarci u Zagrebu pokušali da uđu u Srpski kulturni centar Maskirani muškarci u Zagrebu pokušali da uđu u Srpski kulturni centar
Najčitanije
  • Zbog vremenskih uslova zabrana saobraćaja preko Romanije
    14h 44m
    1
  • Oglas za posao na Cetinju iz 1906: Pored srpskog, kandidat mora znati i neki od stranih jezika
    3h 43m
    0
  • Razbojništvo u zlatari, jedan od pljačkaša pronađen mrtav
    2h 58m
    0
  • Đajić smijenjen zbog snimka sa drogom (VIDEO)
    1h 7m
    0
  • Apel za isticanje zastava Republike Srpske 21. novembra u Palama
    21h 7m
    2