Vlada Srpske: Zahtjev Savjetu ministara za dozvolu izvoza peleta

06.12.2022. 15:17
0
IZVOR: glassrpske.com

Vlada Republike Srpske zatražila je od Savjeta ministara da dozvoli izvoz peleta u periodu od 60 dana.

Vlada Srpske traži da po isteku tog perioda Savjet ministara uvede izvozna ograničenja na način da privredni subjekti mogu izvesti do jedne polovine proizvedene robe po tarifnim brojevima 4401, odnosno podbrojem 4401 31 00 00, saopšteno je iz Biroa Vlade za odnose sa javnošću.

Vlada traži od Savjeta ministara i da se uvedu izvozna ograničenja za šumski drvni sortiment ogrevno drvo /označen tarifnim brojem 4401, odnosno podbrojevima 4401 12 00 00 i 4401 22 90 003/ za period od 1. decembra ove do 31. decembra 2023. godine na način da privredni subjekti mogu izvesti do jedne polovine proizvedene robe po navedenim tarifnim brojevima.

Savjet ministara je u oktobru donio odluku o privremenoj zabrani izvoza određenih šumskih drvnih sortimenata i proizvoda od drveta do 31. januara 2023. godine.

Zabrana izvoza određenih šumskih drvnih sortimenata i proizvoda od drveta odnosi se na 12 tarifnih oznaka i uključuje oblovinu i pelet od drveta, čime se žele spriječiti nestašice i ublažiti posljedice za stanovništvo i privredu prouzrokovane rastom cijena i krizom na svjetskom tržištu energenata.

Komentari 0
Povezane vijesti
Usvojen set zakona o povećanju plata Usvojen set zakona o povećanju plata
Republika Srpska se zadužila 500 miliona evra na Londonskoj berzi Republika Srpska se zadužila 500 miliona evra na Londonskoj berzi
Na snazi odluka o izboru nove Vlade Srpske Na snazi odluka o izboru nove Vlade Srpske
Najčitanije
  • Najavljeni prekidi električne energije
    10h 38m
    0
  • Šehovac: Formiranje Vojske Republike Srpske bilo presudno za odbranu srpskog naroda i stvaranje Srpske
    12h 20m
    0
  • U čast Srećka Forcana odigran memorijalni košarkaški turnir u Rogatici
    11h 44m
    0
  • Sutra istorijski čas za paljanske osnovce na "Novom Zejtinliku" na Sokocu
    8h 2m
    0
  • Tuševljak: Vojska Republike Srpske bila presudna za opstanak srpskog naroda
    10h 18m
    0