Vlada zvanično promijenila odluku o vaučerima: Umjesto tri, obavezna dva noćenja

20.08.2020. 21:28
0
IZVOR: Mondo

Vlada Republike Srpske donijela je danas, na prijedlog Upravnog odbora Kompenzacionog fonda Republike Srpske, Uredbu o izmjenama i dopunama Uredbe o uslovima i načinu korištenja turističkih vaučera u ugostiteljskim objektima.

- Uredbom se vrše izmjene i dopune osnovnog teksta Uredbe o uslovima i načinu korištenja turističkih vaučera u ugostiteljskim objektima na način da se smanjuje uslov po pitanju potrebnog broja noćenja za korištenje turističkog vaučera. Naime, predloženom izmjenom građanin Republike Srpske može koristiti jedan turistički vaučer vrijednosti do 100 KM pod uslovom da ostvari najmanje dva noćenja zaredom u jednom ugostititeljskom objektu za smještaj, za razliku od dosadašnjeg rješenja koje je podrazumjevalo uslov od najmanje tri noćenja zaredom - saopšteno je nakon sjednice Vlade RS.

Procjena je da će se predloženom izmjenom povećati broj korisnika turističkih vaučera.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpska korak bliže alimentacionom fondu Srpska korak bliže alimentacionom fondu
Nova Vlada Srpske stupa na dužnost Nova Vlada Srpske stupa na dužnost
Vlada Srpske: Umjesto jednog novog, nabaviti dva korištena višenamjenska helikoptera Vlada Srpske: Umjesto jednog novog, nabaviti dva korištena višenamjenska helikoptera
Najčitanije
  • Sjećanje na Dragana Dragovića
    10m
    0
  • Potvrđena optužnica zbog nasilja u porodici
    18h 24m
    0
  • Dio nadležnosti Republike Srpske u oblasti obrazovanja prenosi se na BiH
    12h 39m
    1
  • Vlaški: Podneseno 50 zahtjeva za kategorizaciju objekata za izdavanje
    13h 2m
    0
  • Građani Istočnog Sarajeva na korak do odbrane Kasindolske rijeke
    17h 47m
    4