Vuk Ćajić osvojio šesto mjesto u Turskoj

15.06.2021. 09:53
0
IZVOR: Katera

U gradu Afyonkarahi u Turskoj Republici vožena je trka Šampionata Evrope u motocrossu u klasama MX 65 i MX 85.

Rogatičanin Vuk Ćajić u obje vožnje zauzeo je šesto mjesto u veoma jakoj konkurenciji. Na kvalifikacijskom treningu, između 25 takmičara, zauzeo je deveto mjesto.

Slika

Dobrom vožnjom uspio je prestići nekoliko vozača, uglavnom domaćih, i završiti na dosta boljoj poziciji.

U konačnom poretku osvojio je dodatnih 30 bodova čime je još više učvrstio svoju poziciju na evropskom nivou. Narednu trku mladi Ćajić vozi u Hrvatskoj u gradu Savski Marof, koja će ujedno biti pripremna trka pred trku Šampionatu Istočne Evrope u Gobarama kod Kruševca u Srbiji koja se održava posljednjeg vikenda u junu. Inače, Vuk vozi za zvaničnu reprezentaciju Srbije u motocrossu.