Zabranjen saobraćaj za teretna vozila preko Romanije zbog obilnih snježnih padavina

29.11.2021. 19:01
0
IZVOR: Katera

Zbog snijega koji pada, na području Romanije teretna vozila se isključuju iz saobraćaja, a zbog zasnježenog kolovoza otežano se saobraća i u ostalim  višim predjelima i preko planinskih prevoja Republike Srpske, saopšteno je iz AMS Republike Srpske.

Posebno se izdvajaju putni pravci Trnovo – Foča preko Rogoja, Foča - Gacko prevoj Čemerno, Vlasenica - Han Pijesak preko Han Pogleda, Mrkonjić Grad – Mliništa i Kneževo - Ugar.

- U nižim krajevima vozi se po mokrim i klizavim kolovozima, a vozačima skrećemo pažnju i na učestale odrone  na svim dionicama u usjecima i pored kamenih kosina - saopšteno je iz AMS Republike Srpske.

Na putevima na kojima se izvode sanacioni radovi, obavezno je poštovanje privremene saobraćajne signalizacije, koja reguliše saobraćaj. 

Vozačima se savjetuje maksimalno oprezna vožnja, prilagođena stanju i uslovima na putu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Avgustovska razglednica Sokoca iz 1997. godine Avgustovska razglednica Sokoca iz 1997. godine
Šindelkova posjetila Teritorijalnu vatrogasno-spasilačku jedinicu Rogatica Šindelkova posjetila Teritorijalnu vatrogasno-spasilačku jedinicu Rogatica
Iz dresa u odijelo – Tuševljak novi predsjednik Slavije Iz dresa u odijelo – Tuševljak novi predsjednik Slavije
Najčitanije
  • Kafane moje mladosti – Kafe „Bagrem“ i bar „Kod Miše Ćele“
    2h 58m
    9
  • Ognjen Orašanin uhapšen zbog falsifikovanja ljekarskog nalaza
    21h 2m
    5
  • Avgustovska razglednica Sokoca iz 1997. godine
    3h 6m
    26
  • Kocka, kocka, kockica
    3h 5m
    34
  • Stevanović: Zatvoren put Trnovo-Foča, ugrožena bezbjednost putnika
    18h 25m
    3