Zajedničko sviranje klavira za Ginisa

21.09.2019. 12:04
0
IZVOR: Srna

U Novom Sadu su 23 učenika i profesora novosadske muzičke škole “Isidor Bajić” pokušali da obore Ginisov rekord zajednički svirajući na jednom klaviru kompoziciju “Zora”, koju je komponovao bivši učenik te škole Ivan Marković.

Oni su Ginisov rekord pokušali da obore kasno sinoć u Svečanoj sali novosadske Gradske kuće, a ovaj događaj veliki broj Novosađana pratio je i na novosadskom Trgu slobode, gdje je bio postavljen LED ekran.

Potvrda o obaranju rekorda u zajedničkom sviranju klavira trebalo bi iz Ginisa da stigne do kraja ove godine.

Potpredsjednik Pokrajinske vlade Đorđe Milićević rekao je ovim povodom da je zajedničko sviranje klavira za Ginisa pokazalo da je Novi Sad sa razlogom Omladinska prijestonica Evrope za 2019. godinu i Evropska prijestonica kulture za 2021. godinu.

– Ovo je jedna od najlepših slika koja oslikava Novi Sad, Autonomnu Pokrajinu Vojvodinu i Srbiju – rekao je Milićević nakon pokušaja obaranja Ginisovog rekorda.

Komentari 0
Povezane vijesti
Usvojena inicijativa o podizanju spomenika stradalima u padu nadstrešnice Usvojena inicijativa o podizanju spomenika stradalima u padu nadstrešnice
Niko ne želi da provjeri stabilnost dijela Željezničke stanice na kojem se urušila nadstrešnica Niko ne želi da provjeri stabilnost dijela Željezničke stanice na kojem se urušila nadstreš...
Više javno tužilaštvo o postupku za pad nastrešnice na Željezničkoj stanici Novi Sad Više javno tužilaštvo o postupku za pad nastrešnice na Željezničkoj stanici Novi Sad
Najčitanije
  • Potvrđena presuda Dodiku!
    14h 29m
    26
  • Da li su sve češće saobraćajne nezgode kod M3 pumpe alarm za uzbunu?
    8h 55m
    2
  • Bolnica „Srbija“ bogatija za pedijatra neurologa
    13h 28m
    8
  • Prilikom uviđaja nakon saobraćajne nezgode pronađen pištolj
    14h 38m
    1
  • Tomislav Knežević, jedini policajac na motociklu od Han Pijeska do Trnova (VIDEO)
    17h 10m
    1