Završena blokada RTS-a

28.04.2025. 21:56
0
IZVOR: glassrpske.com

Odbor za kulturu i informisanje donio je odluku o pokretanju novog postupka za predlaganje kandidata za izbor članova Savjeta REM-a.

Ovaj odbor odlučio je danas da stavi van snage odluku o pokretanju postupka za predlaganje kandidata za izbor članova Savjeta REM-a od 25. novembra.

Za odluku da se poništi stari konkurs za izbor članova Savjeta REM-a glasao je svih 16 poslanika.

Nakon toga nastavljena je rasprava o pokretanju novog postupka za predlaganje kandidata za izbor članova Saveta REM-a.

Raspisivanje novog konkursa za članove Savjeta REM-a zatražili su opozicioni poslanici, članovi Odbora za kulturu i informisanje, a prethodno i studenti u blokadi koji od 14. aprila blokiraju RTS.

Savjet REM-a ima devet članova, a zadužen je za kontrolu rada elektronskih medija.

Mandat članova Savjeta REM-a je istekao 5. novembra prošle godine, a skupštinski Odbor je 23. novembra donio odluku o raspisivanju poziva za kandidate za članove Savjeta REM-a.

U januaru ove godine sedam kandidata za članove Savjeta REM-a povuklo je kandidature.

Na H nalogu FDU u blokadi objavljeno je da je blokada javnog servisa Srbije završena.

Komentari 0
Povezane vijesti
AMS: Teretnjaci stoje na putevima, usporen saobraćaj AMS: Teretnjaci stoje na putevima, usporen saobraćaj
Danas blokada puta Plužine-Šćepan polje Danas blokada puta Plužine-Šćepan polje
Godišnjica bombardovanja RTS-a Godišnjica bombardovanja RTS-a
Najčitanije
  • Đajić smijenjen zbog snimka sa drogom (VIDEO)
    3h 36m
    6
  • Zbog vremenskih uslova zabrana saobraćaja preko Romanije
    17h 13m
    1
  • Razbojništvo u zlatari, jedan od pljačkaša pronađen mrtav
    5h 27m
    0
  • Oglas za posao na Cetinju iz 1906: Pored srpskog, kandidat mora znati i neki od stranih jezika
    6h 12m
    0
  • Apel za isticanje zastava Republike Srpske 21. novembra u Palama
    23h 36m
    2