Zvezda rutinski savladala Pjunik, korak do Lige šampiona

09.08.2022. 21:02
0
IZVOR: tanjug.rs

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Pjunik rezultatom 2:0 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su ovom pobjedom obezbijedili jesen u Evropi, jer će i u slučaju poraza u narednom kolu igrati grupnu fazu Lige Evrope, a za nastup u Ligi šampiona boriće sa Makabijem iz Haife, koji je u dvomeču bio bolji od Apolona.

Crvena zvezda je u Izrael došla sa velikom prednošću od 5:0 iz prvog meča u Beogradu, te su pred revanš već jednom nogom bili u sljedećoj fazi.

Ekipa Dejana Stankovića imala je dva penala u prvom poluvremenu, ali su iskoristili samo jedan.

Prvi penal bio je u 28. minuti a šut Kataija bio je prelagan za golmana Pjunika koji je upisao odbranu.

U 44. minuti sviran je još jedan penal za Zvezdu, a ovaj put precizan je bio Kanga za vođstvo crveno-belih od 1:0.

Za konačnih 2:0 pogodio je Pavkov u 60. minuti.