"Zvezda" savladala "Vojvodinu"

20.10.2022. 21:13
0
IZVOR: glassrpske.com

Crvena zvezda je u zaostalom meču petog kola savladala Vojvodinu u Novom Sadu 2:0 i tako sačuvala pet bodova prednosti u odnosu na Partizan.

Prvo poluvrijeme će što prije željeti da zaborave obje ekipe, a jedino vrijedno pomena je šansa Aleksandra Kataija koji nije uspio da savlada golmana domaćih Lazara Carevića.

U nastavku je prvo Vojvodina zaprijetila u 51.minuti kada je Uroš Nikolić pogodio stativu.

Kazna za promašaj je došla veoma brzo. Eraković se sjajno ubacio  i pronašao Aleksandra Pešića koji je zatresao mrežu Vojvodine.

Devet minuta kasnije nakon igranja rukom i asistencije iz VAR sobe pokazan je penal za Zvezdu. Siguran izvođač bio je Gelor Kanga.

Zvezda je i nakon toga imala dvije dobre prilike, ali se prvo istakao Carević, a zatim je Katai zakasnio.

U 84.minuti veliku šansu je propustio Ibrahim Mustafa koji je sa sedam metara šutirao pravo u golmana.

Crvena zvezda će u nedjelju od 17:00 časova gostovati "Radničkom" u Nišu, dok "Vojvodina" gostuje "Napretku" u ponedjeljak od 20 časova. Šampion Srbije nakon toga igra protiv Trabzonspora u četvrtak od 21:00 čas.