"Звезда" савладала "Војводину"

20.10.2022. 21:13
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Црвена звезда је у заосталом мечу петог кола савладала Војводину у Новом Саду 2:0 и тако сачувала пет бодова предности у односу на Партизан.

Прво полувријеме ће што прије жељети да забораве обје екипе, а једино вриједно помена је шанса Александра Катаија који није успио да савлада голмана домаћих Лазара Царевића.

У наставку је прво Војводина запријетила у 51.минути када је Урош Николић погодио стативу.

Казна за промашај је дошла веома брзо. Ераковић се сјајно убацио  и пронашао Александра Пешића који је затресао мрежу Војводине.

Девет минута касније након играња руком и асистенције из ВАР собе показан је пенал за Звезду. Сигуран извођач био је Гелор Канга.

Звезда је и након тога имала двије добре прилике, али се прво истакао Царевић, а затим је Катаи закаснио.

У 84.минути велику шансу је пропустио Ибрахим Мустафа који је са седам метара шутирао право у голмана.

Црвена звезда ће у недjељу од 17:00 часова гостовати "Радничком" у Нишу, док "Војводина" гостује "Напретку" у понедjељак од 20 часова. Шампион Србије након тога игра против Трабзонспора у четвртак од 21:00 час.