Лазар Матић јуниорски вицепрвак Европе

04.04.2022. 09:37
0
ИЗВОР: katera.news

Матић Лазар, члан Џију-џицу клуба Славија из Источног Сарајева наступио је у склопу репрезентације Републике Српске на Европском првенству на Криту у Грчкој.

У првом мечу савладао је домаћег такмичара, Грка Петроса Анастасиаидиса, резултатом 11:8. У другом колу противник му је био Румун Дариуша Магијар, којег је побиједио резултатом 11:0. У трећем колу турнира борио се против Француза Аминеа Лаунија, којег је савладао 25:11.
У овом мечу Лазар је задобио повреду шаке и ишчашења палца, и упркос повреди показао је храброст и пожртвованост.

У финалном мечу требало је да се бори против Холанђанина Макса Шуленклопера, али је овај меч предао због повреде.

Ово је за Лазара трећа узастопна европска медаља, којима је протекле године придодао и свјетску медаљу.

Коментари 0
Повезане вијести
Такмичари Џију-џицу клуба „Славија“ освојили 57 медаља и пехар у Бањој Луци Такмичари Џију-џицу клуба „Славија“ освојили 57 медаља и пехар у Бањој Луци
Ања Ждрале освојила бронзану медаљу на Европском првенству на Криту Ања Ждрале освојила бронзану медаљу на Европском првенству на Криту
Такмичари Џију-џицу клуба „Славија“ освојили 68 медаља Такмичари Џију-џицу клуба „Славија“ освојили 68 медаља
Најчитаније
  • “Бранићу Србију и када будем била мртва!” – Ријечи српске хероине која је бранила своју отаџбину 1999.
    19h 53m
    0
  • Сахрана Бобана Кустурића сутра у Бањалуци
    22h 18m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Лице лишено слободе због дроге
    2h 23m
    0
  • Крађа у Сокоцу, отуђен новац
    2h 5m
    0
  • Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра
    17h 20m
    0