Лазар Матић најбољи спортиста општине Источно Ново Сарајево (ФОТО)

01.03.2023. 20:30
0
ИЗВОР: katera.news

За најбољег спортисту општине Источно Ново Сарајево у 2022. години изабран је Лазар Матић из Џију-џица клуба „Славија“.

Матић је исказао задовољство због освајања титуле најбољег у овој општини, подсјећајући да је претходне године постао вицепрвак Европе и свијета.

- Осим тих титула, двоструки сам првак Балкана на отвореном првенству, освојио сам Европски куп и освајач сам Јадранске лиге по други пут, екипно, са својим клубом - навео је Матић неке од најзначајнијих успјеха у току прошле године.

Како наводи, тренутно има проблема са повреда, те ће будући планови мало причекати.

Слика

Фото: katera.news

Другопласирани спортиста општине Марина Куртеш из Карате клуба „Славија“ рекла је да је бронзана медаља на Европском првенству најзначајнија за њу.

- Морам признати да сам заиста препоносна на себе, знам колико сам труда уложила, то је круна досадашњег рада – рекла је Куртеш.

Трећепласирани спортиста општине је Вук Дивљан из Џудо клуба „Рандори“.

Слика

Фото: katera.news

Најуспјешнији спортски колектив за 2022. годину је Карате клуб „Славија“.

Признање „Горан Иванковић“, које се традиционално уручује за посебан допринос развоју спорта, додијељено је Славенку Цуровићу из Џудо клуб „Рандори“. Признање за најуспјешнијег спортског радника додијељено је Владимиру Шараби из Кошаркашког клуба „Славија“.

Слика

Фото: katera.news

За најперспективније спортисте у 2022. години изабрани су: Алекса Шеховац, Дуња Јовичић, Стефан Пејичић, Војин Лаловић, Лука Бозало, Aна Шкиљевић, Јована Лаловић, Стефан Шкиљевић, Тамара Кењић, Сергеј Ковачевић, Мирка Голијанин, Никола Икић, Ања Ждрале, Милош Вукајловић, Урош Бојанић, Дуња Пејушић, Лазар Радуловић и Лука Радовић.

Слика

Фото: katera.news

По гранама спорта најуспјешнији су: Матија Шеховац (кошарка), Игор Берибака (рукомет), Гала Кошарац (одбојка), Ана Кењић (атлетика), Ана Џино (карате), Давор Бујак (џиу џица), Николај Радуловић (кик-бокс), Лазар Ждрале (џудо), Срђан Пандуревић (џудо), Момир Ашоња (шах), Исидора Ерић (мачевање), Вук Кубура (скијање), Бојан Малиш (карлинг), те тренер Горан Поповић из Фудбалског клуба „Славија“.

Слика

Фото: katera.news

Начелник општине Источно Ново Сарајево Јован Катић рекао да су спортисти са подручја ове општине у претходној години остварили доста завидних резултата, те да се нада да ће се то и наставити.

- Заиста имамо бриљантне резултате спортиста на међународним такмичењима и то ову вече чини посебном. Доста тога треба заједнички да урадимо и побољшамо стање спорта на подручју општине и града. Иако се издваје велики износ средстава на годишњем нивоу за функционисање спорта, потребно је анимирати и државне институције, али и приватни сектор да се више пажње посвети спорту, како би ови млафи спортисти опет остварили добре резултате – навео је Катић.

Он је додао да општина Источно Ново Сарајево улаже и у спортску инфраструктуру, те да ове године улази у нови пројекат – изградњу базена, прво отвореног, па затим затвореног, који ће, између осталог, служити за рекреативни спорт и тренажне активности спортиста нашег града.

Коментари 0
Повезане вијести
Додјела бесповратних средстава за суфинансирање пројеката из области енергетске ефикасности у стамбеним објектима Додјела бесповратних средстава за суфинансирање пројеката из области енергетске ефикасност...
Марина Куртеш освојила сребро на Првенству БиХ за сениоре Марина Куртеш освојила сребро на Првенству БиХ за сениоре
Марина Куртеш сениорска првакиња Српске у борбама Марина Куртеш сениорска првакиња Српске у борбама
Најчитаније
  • Како се војвода Мишић супротставио краљу Александру
    20h 55m
    62
  • Како је настајало Источно Сарајево (III дио)
    22h 21m
    65
  • Годишњица смрти Драгана Николића
    20h 56m
    59
  • Михаило Пупин - чувени српски физичар, проналазач и дипломата
    5h 26m
    61
  • Пет бензинских пумпи прекорачило маржу, једна и у Источном Сарајеву
    18h 7m
    1