Литија из Чајнича до Пљеваља: Полиција онемогућила улазак у Црну Гору

23.02.2020. 19:16
0
ИЗВОР: СРНА
Становнике Чајнича, који су кренули на литију у Пљевља, данас је зауставио кордон црногорске полиције у пограничном селу Метаљка, на граници Црне Горе и БиХ.
Полиција је на граничном прелазу блокирала пут, наводи портал „ИН4С“.
Литију у Пљевљима вечерас ће предводити владике будимљанско-никшићки Јоаникије и рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије.
Више стотина становнике Пивљана кренуло је у часни ход од Пивског манастира до Плужина, а кренуле су и литије дуж Црногорског приморја.
Вјерни народ Црне Горе на овај начин исказује своје неслагање са дискриминаторским Законом о слободи вјероисповијести.
Коментари 0
Повезане вијести
Ацо Ђукановић не може на слободу ни за кауцију од пет милиона евра Ацо Ђукановић не може на слободу ни за кауцију од пет милиона евра
Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора
Ацо Ђукановић ухапшен због недозвољеног држања оружја Ацо Ђукановић ухапшен због недозвољеног држања оружја
Најчитаније
  • Сарајевско насеље Грбавица вољом политике остало без Срба
    21h 44m
    6
  • Црква у Хаџићима страдала и дизала се са вјерујућим народом
    13h 34m
    9
  • Како је Бил Клинтон 1999. године „најавио“ „милосрдног анђела“
    21h 44m
    67
  • Дизел сљедеће седмице 3,80 КМ, бензин 3 КМ?
    18h 30m
    0
  • "Дом за старија лица Хан Пијесак" званично почиње са радом 1. априла
    21h 20m
    0