Лука Вељовић освојио бронзу на "Златној рукавици" у Чачку

21.10.2023. 18:51
3
ИЗВОР: srna.rs

Члан соколачког Боксерског клуба "Гласинац" Лука Вељовић, репрезентативац Републике Српске и БиХ, освојио је бронзану медаљу на једном од најјачих боксерских турнира у региону - "Златна рукавица" у Чачку, изгубивши меч на поене од репрезентативца Русије, рекао је Срни тренер у овом клубу Предраг Бартула.

Бартула је навео да Вељовић учествује на "Златној рукавици" у категорији сениора до 60 килограма и да је једини представник из Републике Српске.

Он је рекао да су у овој категорији, осим њега и Руса, наступили и такмичари из Азербејџана и Француске.

Бартула је најавио да ће Вељовић 26. октобра отпутовати на Златибор, гдје ће са репрезентацијама Србије, Турске и Црне Горе боравити на припремама за Европско првенство боксера до 22 године, које ће бити одржано у Будви од 10. до 20. новембра.

Вељовић је члан Боксерског клуба "Гласинац" од 2014. године, а прошле године је освојио златну медаљу на Првенству Републике Српске у Требињу и златну медаљу на сениорском Првенству БиХ до 22 године у Вогошћи. Изабран је за најбољег спортисту општине Соколац у 2022. години.

На 66. турниру "Златна рукавица", који се завршава вечерас, учествује 78 такмичара из 16 земаља Европе, Азије и Африке.