Luka Veljović osvojio bronzu na "Zlatnoj rukavici" u Čačku

21.10.2023. 18:51
3
IZVOR: srna.rs

Član sokolačkog Bokserskog kluba "Glasinac" Luka Veljović, reprezentativac Republike Srpske i BiH, osvojio je bronzanu medalju na jednom od najjačih bokserskih turnira u regionu - "Zlatna rukavica" u Čačku, izgubivši meč na poene od reprezentativca Rusije, rekao je Srni trener u ovom klubu Predrag Bartula.

Bartula je naveo da Veljović učestvuje na "Zlatnoj rukavici" u kategoriji seniora do 60 kilograma i da je jedini predstavnik iz Republike Srpske.

On je rekao da su u ovoj kategoriji, osim njega i Rusa, nastupili i takmičari iz Azerbejdžana i Francuske.

Bartula je najavio da će Veljović 26. oktobra otputovati na Zlatibor, gdje će sa reprezentacijama Srbije, Turske i Crne Gore boraviti na pripremama za Evropsko prvenstvo boksera do 22 godine, koje će biti održano u Budvi od 10. do 20. novembra.

Veljović je član Bokserskog kluba "Glasinac" od 2014. godine, a prošle godine je osvojio zlatnu medalju na Prvenstvu Republike Srpske u Trebinju i zlatnu medalju na seniorskom Prvenstvu BiH do 22 godine u Vogošći. Izabran je za najboljeg sportistu opštine Sokolac u 2022. godini.

Na 66. turniru "Zlatna rukavica", koji se završava večeras, učestvuje 78 takmičara iz 16 zemalja Evrope, Azije i Afrike.