Лукашенко најавио повлачење с власти након три деценије

08.08.2025. 17:23
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Предсједник Бјелорусије Александар Лукашенко, који је на тој функцији од 1994. године, обећао је у петак да се неће кандидовати за нови мандат.

У интервјуу за магазин "Тиме", чији су исјечци емитовани на бјелоруској државној телевизији Фирст ТВ, Лукашенко је тврдио да је чак и на посљедњим изборима 2020. године био спреман да се повуче, али је промијенио одлуку када је јавност поручила да би одустајање од функције представљало вид издаје.

- Искрено говорећи, по други пут у животу био сам већ спреман да се повучем током претходних избора, знајући да би ме људи без сумње подржали и тако даље - рекао је Лукашенко и додао:

- Али они су рекли не, 'нисмо спремни'. И то је представљено као да сам издајник који жели побјећи. Тако да сам морао остати.

Лукашенко је такође рекао да нема планова да сина Николаја учини својим насљедником.

- Не, он није насљедник. Знао сам да ћете ме то питати. Не, не. Питајте њега лично, могли бисте га тиме јако повриједити - рекао је Лукашенко.

Према његовим ријечима, Николај има донекле опозиционе ставове у одређеним границама, иако подржава очев рад и има велико разумијевање, преноси "Аваз".

Коментари 0
Повезане вијести
Заставе Русије и Бјелорусије забрањене на Зимским олимпијским играма у Италији Заставе Русије и Бјелорусије забрањене на Зимским олимпијским играма у Италији
Руски и бјелоруски спортисти не могу на параду у Паризу Руски и бјелоруски спортисти не могу на параду у Паризу
Бјелорусија је увијек спремна да подржи Републику Српску Бјелорусија је увијек спремна да подржи Републику Српску
Најчитаније
  • Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне
    11h 7m
    4
  • Српски град са највише цркава – Да ли знате који је то град?
    23h 56m
    2
  • Гојковић реаговао на изјаву Ћосића о инциденту у дискотеци „Енигма“
    6h 46m
    2
  • Пале: Најављен протест поводом инцидента у дискотеци „Енигма“
    7h 23m
    13
  • Професор Димитрије Ћеранић изабран за декана Правног факултета
    11h 59m
    4