Маја Огњеновић игра 300. меч у дресу репрезентације Србије

31.08.2021. 15:50
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Маја Огњеновић, капитен женске сениорске репрезентације Србије, одиграће своју јубиларну 300. утакмицу у дресу са националним грбом против Француске у четвртфиналу Европског првенства.

Рођена Зрењанинка прославиће овај историјски тренутак у присуству домаћих навијача.

Маја Огњеновић је симбол женске одбојкашке репрезентације Србије годинама у назад. Играла је када освојена прва медаља на Свјетском првенству 2006.

Играла је када је покорена планета 2018. Њена храброст, дрскост и другачији погледа на игру учинили су је једном од најбољих техничарки свих времена и правим лидером “плавих дама”.

Због ње све остале дјевојке верују у себе и вјерују једна другој.

Маја Огњеновић је са репрезентацијом Србије до сада освојила укупно 15 медаља, 5 златних, 4 сребрне и 6 бронзаних.

Огњеновићева је освојила сребрну (2016.) и бронзану (2021.) медаљу на Олимпијским играма, злато (2018.) и бронзу (2006.) на Свјетским првенствима, сребро на Свјетском купу 2015, двије бронзане медаље у Гран прију (2011. и 2013.), двије златне (2011. и 2019.), једну сребрну (2007.) и једну бронзану (2015.) медаљу на европским првенствима, двије златне (2010. и 2011.) и једну бронзану (2012.) медаљу у Европској лиги и сребрну медаљу на Универзитетским играма 2009.

Маја Огњеновић је четири пута била најбољи техничар на првенствима Европе: 2007, 2011, 2015. и 2019.

Поред великог броја репрезентативних, успјехе је биљежила и у најјачим европским лигама – Турској, Италији, Пољској… Посљедњи клупски трофеј освојила је у дресу Вакифбанка у Купу Турске 2021. године.

Укупно је седам пута била шампион држава у којима је играла, а осам пута је подизала пехар у куповима широм Старог континента.

У богатој витрини у Зрењанину налази се 10 награда за најбољег техничара са највећих такмичења на клупском и репрезентативном нивоу.

Гдје год да је прошла, оставила је трага и не планира да се заустави.

Коментари 0
Повезане вијести
НИС објавио: Престајемо с производњом НИС објавио: Престајемо с производњом
Доктор Јаковљевић: Руси на корак да региструју вакцину за рак плућа Доктор Јаковљевић: Руси на корак да региструју вакцину за рак плућа
Човић: Нисам очекивао онолики простаклук и вријеђање Човић: Нисам очекивао онолики простаклук и вријеђање
Најчитаније
  • Сјећање на пуковника Зорана Боровину, команданта Илиџанске бригаде ВРС
    23h 15m
    7
  • Урош Нејаки - посљедњи српски цар
    46m
    0
  • Рецепт за посне кифле
    50m
    0
  • Mолитвa коју треба изговорити на Ваведење Пресвете Богородице
    51m
    0
  • Посни пужићи са ајваром
    13h 8m
    0