Марфи јутрос напустио БиХ, ево ко га мијења док не буде именован нови амбасадор

14.02.2025. 12:11
3
ИЗВОР: Nezavisne

Амерички каријерни дипломата Даниел Коски преузео је позицију отправника послова, у Амбасади САД у Сарајеву, саопштено је на страници ове амбасаде.

Коски је ову позицију преузео након што је Мајк Марфи, досадашњи амбасадор, јутрос напустио БиХ и отпутовао у Вашингтон. Коски ће ову функцију обављати док не буде именован Марфијев насљедник. Доналд Трамп, предсједник САД-а, још није номиновао новог амбасадора у БиХ.

Коски је каријерни члан више дипломатске службе с чином савјетника.

-Претходно је господин Коски био генерални конзул у Амбасади САД-а у Еквадору од 2020. до 2023. године. Он је такође служио у Амбасади САД-а у Албанији од 2016. до 2020. гдје је био вршилац дужности замјеника шефа мисије посљедње двије године.  Остали задаци господина Коског били су у Вашингтону и у америчким дипломатским мисијама у Мексику, Канади, Боливији, Мађарској и Куби - наведено је на страници Амбасаде САД.

Поријеклом је из Илиноја, дипломирао је на Универзитету Illinois Urbana-Champaign и магистрирао међународне односе на Државном универзитету Сјеверне Каролине. Он и његова супруга имају троје дјеце.

 

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    no deposit free spins 12.10.2025. 20:45

    With thanks. Loads of erudition!
  • Generic placeholder image
    flagyl for clostridium difficile treatment 11.06.2025. 23:12

    I couldn’t turn down commenting. Well written!
  • Generic placeholder image
    can you buy cialis over the counter 10.06.2025. 04:43

    More content pieces like this would make the интернет better.
Повезане вијести
Младић из Сарајева тешко повријеђен након пада са крова аутомобила у покрету Младић из Сарајева тешко повријеђен након пада са крова аутомобила у покрету
Сребро за Марију Ушћумлић на Првенству БиХ У23 Сребро за Марију Ушћумлић на Првенству БиХ У23
Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
Најчитаније
  • Српска невјеста из Холивуда
    14h 6m
    0
  • Сестре по оружју - како су Милунка Савић и Флора Сандс заједно ратовале
    2h 24m
    0
  • На данашњи дан Високи Дечани уврштени у свјетску културну баштину
    20h 26m
    0
  • Величање усташке идеологије и истицање застава и симбола тзв. Армије РБиХ постају кривично дјело
    21h 0m
    1
  • Чудо звано Сергеј: Љубавна прича Десанке Максимовић подсјећа на најљепше бајке
    2h 26m
    0