Марија Гојковић ученик генерације Основне школе „Свети Сава“ у Рогатици

16.06.2025. 17:53
4
ИЗВОР: katera.news

Марија Гојковић проглашена је учеником генерације Основне школе „Свети Сава“ у Рогатици за школску 2024/2025. годину.

Она је и носилац Вукове дипломе, а током деветогодишњег школовања својим трудом, радом, посвећеношћу и резултатима постигла је успјехе у школским и ваннаставним активностима. 

У току свог школовања учествовала је у бројним школским, општинским и регионалним и републичким такмичењима, а посебно се истицала из српског и руског језика.

Посебно се издваја њено учешће и признања на такмичењима из руског језика организованим од стране Тулског државног педагошког универзитета и Народне библиотеке „Стојан Трумић“ у Тителу.

Осим академских достигнућа, Марија је била активан члан школских секција, учествовала у додатној и факултативној настави, културним манифестацијама и спортским активностима. Такође, у ваннаставним активностима запажене резултате постигла је из области саобраћајне културе и прве помоћи.

Посебно је поносна на свој рад у Црвеном крсту Републике Српске, гдје је кроз хуманитарне активности показала племенитост и спремност да помогне другима.

Марија је такође веома посвећена спорту – активно се бави одбојком од своје осме године и чланица је школског одбојкашког тима, са којим је остварила запажене резултате на регионалним такмичењима.

Слика

Фото: Уступљена фотографија

Како су саопштили из ове школе, Марија је примјер како се спорт и школске обавезе могу ускладити и довести до сјајних резултата.

- Својим примјером, Марија Гојковић показала је да се труд, знање, спортски дух и људске вриједности увијек препознају и награђују. Пред њом су нови изазови и прилике, а школа и цијела заједница с поносом испраћају једну изузетну младу особу спремну да остави траг и у даљем школовању – навели су из ове школе.

Како Марија истиче, захвална је свима који су јој помогли да развије своје таленте и вјерује да је сваки успјех плод заједничког рада, подршке и повјерења које је добила у својој школи и локалној заједници.

Коментари 4
  • Generic placeholder image
    Pop 16.06.2025. 22:22
    Bravo Marija, sve čestitke za uspjeh. Da nam se sve više takvih učenika svima bi bilo bolje. A manje krkanluka i neobrazovanih ljudi. Djeco naša trudite se da dobro učite, samim tim biti ćete i bolji ljudi.
  • Generic placeholder image
    Neko iz mase 16.06.2025. 19:17
    Bravo Marija. Svaka čast, zasluženo. Iskrene čestitke od tvojih Rogatičana.
  • Generic placeholder image
    RG 16.06.2025. 19:12
    Ponosni na Mariju i svu djecu kao što je ona, koja se trude i stalo im je do obrazovanja, ali i vole da se druže, bave sportom i provode vrijeme na zdrav način! ♥️
  • Generic placeholder image
    Rogaticanka 16.06.2025. 18:32
    Ponos!!!
Повезане вијести
Александра Лазић ученик генерације у СШЦ "Милорад Влачић" Власеница Александра Лазић ученик генерације у СШЦ "Милорад Влачић" Власеница
Тамара Радовић ученик генерације Основне школе "Пале" Тамара Радовић ученик генерације Основне школе "Пале"
Данило Петрић ученик генерације Основне школе „Јован Дучић“ Данило Петрић ученик генерације Основне школе „Јован Дучић“
Најчитаније
  • Паја Јовановић - На платнима сачувао идентитет српског народа
    14h 59m
    0
  • Валентина Терешкова, текстилна радница и прва жена у свемиру
    15h 9m
    0
  • Упозорење за возаче у Српској
    6h 13m
    0
  • Од данас нове цијене појединих цигарета у БиХ: Ово је цјеновник
    15h 6m
    1
  • Српска доноси нови закон о пушењу: Строжа правила и забране
    4h 24m
    0