Марија Симанић заблистала на европском купу

21.04.2024. 12:49
0
ИЗВОР: katera.news

Марија Симанић, такмичарка „Фамоса“ и актуелна шампионка Балкана, одушевила је љубитеље џудоа на Европском купу за наде.

Марија је након побједа над Српкињом, Бугарком, Хрватицом у финалу савладала и другу Бугарку и тако дошла до најсјајније медаље у категорији до 52 килограма.

Фантастичан резултат постигао је и Лазар Вујичић у категорији до 46 килограма.

Иако је његов наступ до самог почетка био незвјестан због болести, Лазар је у првом колу савладао Србина, затим Црногорца, па такмичара из БиХ, да би у полуфиналу савладао одличног Бугара. Лазар се у финалу састао са одличним Србином од кога је, након велике борбе, изгубио.

Куп се одржава у Сарајеву у спортској дворани хотела „Хилс“, а окупио је преко 300 такмичара из тринаест земаља.

Данас на татами излази Ана Симанић -63 кг, Лана Штака -70 кг, Андреј Ждрале -55 кг и Стефан Шкиљевић -73 кг. 

Коментари 0
Повезане вијести
Никола Лубура пети на Европском првенству Никола Лубура пети на Европском првенству
Лубура и Шкиљевићка на Европском првенству у Скопљу Лубура и Шкиљевићка на Европском првенству у Скопљу
Јуниори „Фамоса“ најбољи на првенству БиХ Јуниори „Фамоса“ најбољи на првенству БиХ
Најчитаније
  • На данашњи дан умро Бранко Радичевић - поета непролазне младости
    2h 47m
    0
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    23h 19m
    0
  • Гори депонија у Крупачким стијенама
    5h 27m
    9
  • Људски немар изазвао пожар на депонији отпада у Крупачким стијенама
    5h 5m
    5
  • Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена
    20h 48m
    6