Marija Simanić zablistala na evropskom kupu

21.04.2024. 12:49
0

Marija Simanić, takmičarka „Famosa“ i aktuelna šampionka Balkana, oduševila je ljubitelje džudoa na Evropskom kupu za nade.

Marija je nakon pobjeda nad Srpkinjom, Bugarkom, Hrvaticom u finalu savladala i drugu Bugarku i tako došla do najsjajnije medalje u kategoriji do 52 kilograma.

Fantastičan rezultat postigao je i Lazar Vujičić u kategoriji do 46 kilograma.

Iako je njegov nastup do samog početka bio nezvjestan zbog bolesti, Lazar je u prvom kolu savladao Srbina, zatim Crnogorca, pa takmičara iz BiH, da bi u polufinalu savladao odličnog Bugara. Lazar se u finalu sastao sa odličnim Srbinom od koga je, nakon velike borbe, izgubio.

Kup se održava u Sarajevu u sportskoj dvorani hotela „Hils“, a okupio je preko 300 takmičara iz trinaest zemalja.

Danas na tatami izlazi Ana Simanić -63 kg, Lana Štaka -70 kg, Andrej Ždrale -55 kg i Stefan Škiljević -73 kg.