Марина Куртеш емотивна: У Источном Сарајеву уприличен величанствен дочек за вицепрвакињу (ФОТО)

14.10.2024. 19:42
0
ИЗВОР: katera.news

За каратисткињу "Славије" Марину Куртеш, која је освојила сребрну медаљу у категорији млађих сениорки (У21) до 68 килограма на Свјетском првенству у Венецији, организован је дочек у Источном Сарајеву.

Можда немамо чувени балкон Старог двора у Београду, али имамо људе који ће са најбољим спортистима нашег града увијек подијелити искрене емоције. Исконске, из дубине душе, које и припадају онима који нас чине поноснима.

Уз клупске другаре, породицу, пријатеље и суграђане, Марина је прославила овај велики резултат, јер бити вицепрвакиња свијета – велики је успјех!

Емотивним говором, уз понеку сузу, Марина се захвалила суграђанима на величанственом дочеку, истичући да јој увијек није свјесна да је освојила свјетску медаљу.

- То је одувијек био мој сан. Невјероватан је осјећај када цијели свијет гледа у вас. Иако сам у посљедњих 13 секунди изгубила, сигурна сам да ћу сљедећи пут освојити злато – рекла је она.

• Слика

Иако каратеа неће бити ни на Олимпијским играма у Лос Анђелесу 2028. године, Куртеш је истакла да су њен циљ управо оне.

- Олимпијске игре ће у листу спортова уврстити карате 2032. године и ја циљам олимпијску медаљу – истакла је она.

На Марину је посебно поносан тренер Дејан Вукадин који је истакао да је њен резултат плод великог рада и труда.

- Дуго времена је прошло од када је Немања Мајдов освојио свјетску медаљу у џудоу, а сада је Марина овај град учинила поносним освојивши свјетску медаљу у каратеу – рекао је Вукадин.

Он је навео да се карате враћа у круг олимпијске породице и да им је циљ одлазак на Олимпијске игре.

Сваки труд и рад се исплате и резултати су неминовни – рекао је он.

Славољуб Куртеш, Маринин отац, навео je да јој је породица увијек била ослонац и "вјетар у леђа".

- Као родитељи, инсистирали смо да се Марина школује, али она је увијек подједнако добра била и у школи , сада факултету, и спорту – рекао је он.

Куртеш је истакао да је свјетска медаља круна њеног досадашњег успјеха.