Marina Kurteš emotivna: U Istočnom Sarajevu upriličen veličanstven doček za viceprvakinju (FOTO)

14.10.2024. 19:42
0

Za karatistkinju "Slavije" Marinu Kurteš, koja je osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađih seniorki (U21) do 68 kilograma na Svjetskom prvenstvu u Veneciji, organizovan je doček u Istočnom Sarajevu.

Možda nemamo čuveni balkon Starog dvora u Beogradu, ali imamo ljude koji će sa najboljim sportistima našeg grada uvijek podijeliti iskrene emocije. Iskonske, iz dubine duše, koje i pripadaju onima koji nas čine ponosnima.

Uz klupske drugare, porodicu, prijatelje i sugrađane, Marina je proslavila ovaj veliki rezultat, jer biti viceprvakinja svijeta – veliki je uspjeh!

Emotivnim govorom, uz poneku suzu, Marina se zahvalila sugrađanima na veličanstvenom dočeku, ističući da joj uvijek nije svjesna da je osvojila svjetsku medalju.

- To je oduvijek bio moj san. Nevjerovatan je osjećaj kada cijeli svijet gleda u vas. Iako sam u posljednjih 13 sekundi izgubila, sigurna sam da ću sljedeći put osvojiti zlato – rekla je ona.

• Slika

Iako karatea neće biti ni na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine, Kurteš je istakla da su njen cilj upravo one.

- Olimpijske igre će u listu sportova uvrstiti karate 2032. godine i ja ciljam olimpijsku medalju – istakla je ona.

Na Marinu je posebno ponosan trener Dejan Vukadin koji je istakao da je njen rezultat plod velikog rada i truda.

- Dugo vremena je prošlo od kada je Nemanja Majdov osvojio svjetsku medalju u džudou, a sada je Marina ovaj grad učinila ponosnim osvojivši svjetsku medalju u karateu – rekao je Vukadin.

On je naveo da se karate vraća u krug olimpijske porodice i da im je cilj odlazak na Olimpijske igre.

Svaki trud i rad se isplate i rezultati su neminovni – rekao je on.

Slavoljub Kurteš, Marinin otac, naveo je da joj je porodica uvijek bila oslonac i "vjetar u leđa".

- Kao roditelji, insistirali smo da se Marina školuje, ali ona je uvijek podjednako dobra bila i u školi , sada fakultetu, i sportu – rekao je on.

Kurteš je istakao da je svjetska medalja kruna njenog dosadašnjeg uspjeha.