Марина Куртеш освојила бронзану медаљу

05.02.2023. 15:04
2
ИЗВОР: sportdc.net

Каратисткиња „Славије“, Марина Куртеш, освојила је бронзану медаљу на Европском првенству за млађе сениоре у кипарској Ларнаки.

У борби за бронзу репрезентативка БиХ је савладала супарницу из Сјеверне Македоније, Викторију Јовановски. Било је 3:3, а због предности првог поена каратисткиња из Источног Сарајева осваја бронзану медаљу.

Марина Куртеш је јуче у својој категорији У21 -61кг савладала у првом колу Лизу Ву из Низоземске 8:2. Потом је са 7:1 била боља од репрезентативке Белгије Марјам Ађарај, да би у трећем колу била поражена од финалисткиње, Гркинје, Константине Крисополу 5:1.

Репесаж јој је донио борбу против Ауроре Грациози из Италије коју добија 8:6, те се пласирала у меч за бронзу.