Маске више нису обавезне на отвореном простору

02.06.2020. 16:58
0
ИЗВОР: СРНА

Републички штаб за ванредне ситуације донио је данас на сједници закључак којим престаје обавеза кориштења заштитне маске на отвореном простору.

- Остаје обавеза грађана да се у затвореним просторијама, поред заштитне мјере физичког растојања од два метра и коришћења заштитне маске, придржавају упутства Института за јавно здравство Републике Српске за боравак у затвореном простору, у зависности од дјелатности која се обавља - саопштено је из Бироа Владе за односе с јавношћу.

Републички штаб за ванредне ситуације донио је и закључак којим се ван снаге ставља закључак о престанку обуставе јавног превоза лица од 8. маја.

- Превозници који обављају превоз лица дужни су да организују рад у складу са упутством Института за јавно здравство Републике Српске и могућношћу редуковања броја полазака на аутобуским линијама у складу са потребама - наводи се у саопштењу.

Закључци ступају на снагу даном доношења.

Коментари 0
Повезане вијести
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Рођено 25 беба у Српској Рођено 25 беба у Српској
Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    16h 41m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    10h 40m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    8h 46m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    17h 37m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    6h 18m
    0