Маске више нису обавезне на отвореном простору

02.06.2020. 16:58
0
ИЗВОР: СРНА

Републички штаб за ванредне ситуације донио је данас на сједници закључак којим престаје обавеза кориштења заштитне маске на отвореном простору.

- Остаје обавеза грађана да се у затвореним просторијама, поред заштитне мјере физичког растојања од два метра и коришћења заштитне маске, придржавају упутства Института за јавно здравство Републике Српске за боравак у затвореном простору, у зависности од дјелатности која се обавља - саопштено је из Бироа Владе за односе с јавношћу.

Републички штаб за ванредне ситуације донио је и закључак којим се ван снаге ставља закључак о престанку обуставе јавног превоза лица од 8. маја.

- Превозници који обављају превоз лица дужни су да организују рад у складу са упутством Института за јавно здравство Републике Српске и могућношћу редуковања броја полазака на аутобуским линијама у складу са потребама - наводи се у саопштењу.

Закључци ступају на снагу даном доношења.

Коментари 0
Повезане вијести
Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина
Слиједи топлотни талас у Републици Српској Слиједи топлотни талас у Републици Српској
Рођено 17 беба у Српској Рођено 17 беба у Српској
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    9h 31m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    9h 17m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    10h 38m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    7h 54m
    1
  • Позовимо 17185 за Александру Илић
    12h 59m
    0