Maske više nisu obavezne na otvorenom prostoru

02.06.2020. 16:58
0
IZVOR: SRNA

Republički štab za vanredne situacije donio je danas na sjednici zaključak kojim prestaje obaveza korištenja zaštitne maske na otvorenom prostoru.

- Ostaje obaveza građana da se u zatvorenim prostorijama, pored zaštitne mjere fizičkog rastojanja od dva metra i korišćenja zaštitne maske, pridržavaju uputstva Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske za boravak u zatvorenom prostoru, u zavisnosti od djelatnosti koja se obavlja - saopšteno je iz Biroa Vlade za odnose s javnošću.

Republički štab za vanredne situacije donio je i zaključak kojim se van snage stavlja zaključak o prestanku obustave javnog prevoza lica od 8. maja.

- Prevoznici koji obavljaju prevoz lica dužni su da organizuju rad u skladu sa uputstvom Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske i mogućnošću redukovanja broja polazaka na autobuskim linijama u skladu sa potrebama - navodi se u saopštenju.

Zaključci stupaju na snagu danom donošenja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Poštovati mjere zaštite u periodu velikih vrućina Poštovati mjere zaštite u periodu velikih vrućina
Slijedi toplotni talas u Republici Srpskoj Slijedi toplotni talas u Republici Srpskoj
Rođeno 17 beba u Srpskoj Rođeno 17 beba u Srpskoj
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    13h 41m
    3
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    13h 27m
    0
  • Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu
    14h 48m
    0
  • Akcija prikupljanja sredstava za tron ikone Bogorodice Mlekopitateljnice na Palama
    12h 4m
    1
  • Istočna Ilidža: Potpisivanje ugovora o stipendiranju u srijedu
    13h 53m
    0