Миланко Чобовић прикупља податке за писање другог дијела књиге "Рођени да вјечно живе"

15.01.2022. 18:26
0
ИЗВОР: Катера

Миланко Чобовић из Пала, аутор књиге "Рођени да вјечно живе", која представља својеврсну споменицу сарајевско-романијским добровољцима у Великом рату, вриједно ради на прикупљању података за писање другог дијела ове књиге.

Чобовић каже да ће се у другом дијелу књиге "Рођени да вјечно живе" наћи имена добровољаца са подручја Сарајевско-романијске регије, који су изостављени у првом дијелу књиге.

Поред обрађених општина са ове регије, у другом дијелу књиге биће уписана имена и добровољаца са подручја општина Власеница, Вишеград и Фоча.

Чобовић је позвао све потомке добровољаца из Великог рата, који воде поријекло из ових општина, да му доставе фотографије и биографске податке о добровољцима из своје породице како би их уврстио у књигу и допунио податке о њима.

Такође, Чобовић наводи да су му потребни подаци о страдалима у Великом рату како би допунио постојеће спискове.

Подаци се могу доставити на број телефона: 065824809 (Вибер) – Миланко Чобовић. 

Коментари 0
Повезане вијести
Приче из Великог рата: Тројица браће Марјановић примjер како се брани отаџбина Приче из Великог рата: Тројица браће Марјановић примjер како се брани отаџбина
Вечерас у Палама јавна трибина о Споменици „Жепа, јуни 1992. Године“ Вечерас у Палама јавна трибина о Споменици „Жепа, јуни 1992. Године“
Од Пала до научног признања у Москви: Прича Анђеле Вуковић Од Пала до научног признања у Москви: Прича Анђеле Вуковић
Најчитаније
  • Српска невјеста из Холивуда
    17h 9m
    0
  • Сестре по оружју - како су Милунка Савић и Флора Сандс заједно ратовале
    5h 27m
    0
  • На данашњи дан Високи Дечани уврштени у свјетску културну баштину
    23h 29m
    0
  • Чудо звано Сергеј: Љубавна прича Десанке Максимовић подсјећа на најљепше бајке
    5h 29m
    0
  • Приче из Великог рата: Тројица браће Марјановић примjер како се брани отаџбина
    5h 24m
    0