Митрополит Хризостом служио вечерње

01.07.2022. 20:15
0
ИЗВОР: srna.rs

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом служио је вечерње у Храму Успења Пресвете Богородице у Братунцу уз саслужење више архијереја и свештенства ове митрополије.

Према најавама из Митрополије дабробосанске, очекује се да Његова светост патријарх српски Порфирије сутра ујутро стигне у канонску посјету Митрополији и да служи Свету архијерејску литургију у овом храму, а потом на братуначком гробљу парастос за 3.267 страдалих српских цивила и војника из средњег Подриња и Бирча.

Из Митроплије је најављено да ће патријарх српски са митрополитом Хризостомом, архијерејима и свештенством служити Свету архијерејску литургију у Цркви Успења Пресвете Богородице у Братунцу у 8.00 часова, чиме ће почети обиљежавање 30 година од страдања Срба у овој регији.

За 10.30 часова предвиђено је служење парастоса поводом 30 година од великог српског страдања у овој регији.

Након парастоса званичници ће положити цвијеће и вијенце код Централног спомен-крста на братуначком гробљу.

Обиљежавање ће бити настављено у 12.00 часова на братуначком Тргу Милоша Обилића обраћањем званичника и умјетничким програмом.

Коментари 0
Повезане вијести
Јасеновац - огледало живота и смрти (ВИДЕО) Јасеновац - огледало живота и смрти (ВИДЕО)
Село Брижина – Најмасовнији усташки злочин над српском дјецом Село Брижина – Најмасовнији усташки злочин над српском дјецом
Освештани темељи будућег Храма Светих апостола Петра и Павла у Подроманији Освештани темељи будућег Храма Светих апостола Петра и Павла у Подроманији
Најчитаније
  • Данас обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој
    43m
    0
  • Трагедија у Сарајеву: Радник пао са крова и погинуо
    14h 0m
    0
  • Пола милиона евра за унапређење компетенција ученика и студената машинске струке
    23h 5m
    1
  • У Србији активиран систем „Пронађи ме“: Нестала петнаестогодишња дјевојчица
    14h 50m
    0
  • "Ђурђевдански уранак на Романији" окупио око 60 планинара
    15h 7m
    0