Млади тенисери освојили бронзу у Њемачкој

28.07.2024. 20:13
0
ИЗВОР: sport.dc

Тениска репрезентација Босне и Херцеговине за дјечаке до 12 година освојила је бронзану медаљу на данас завршеном У12 екипном Европском првенству "Суммер цуп" Ц зоне у њемачком Фирту.

Босна и Херцеговина на крају турнир завршава поразом од првопласиране екипе у групи Б Словачке 3:0, те тако завршава као трећепласирана на овом турниру, што је до сада најбољи резултат бх. тениса у овој старосној групи икада.

Екипа коју је као селектор предводио Саша Вуковић је у првом колу групе А савладала Естонију 2:1, потом је поражена од Данске 3:0, да би у трећем мечу са 3:0 била боља од Словеније, што јој је донијело друго мјесто у групи А, иза Данске која је уписала све три побједе у групи.

Репрезентацију Босне и Херцеговине су у Њемачкој чинили Кан Ахић, Никола Голијанин и Адиан Куртћехајић. Селектор (капитен) екипе био је Саша Вуковић.

Коментари 0
Повезане вијести
Олга Даниловић у четвртфиналу турнира у Хобарту Олга Даниловић у четвртфиналу турнира у Хобарту
Ђоковић задржао четврто мјесто на АТП листи Ђоковић задржао четврто мјесто на АТП листи
Ледени талас од Њемачке до Скандинавије Ледени талас од Њемачке до Скандинавије
Најчитаније
  • Крвничко убиство породице Драгаш са Требевића
    23h 17m
    42
  • Илија Николић: Од солунског ратника до предсједника општине
    10h 43m
    1
  • Путин се окупао у леденој води поводом Богојављења
    8h 19m
    1
  • Светозар Ћоровић: Богојављенска ноћ
    21h 33m
    0
  • Војислав Челик први допливао до Часног крста на ријеци Жељезници у Источној Илиџи
    5h 40m
    1