Mladi teniseri osvojili bronzu u Njemačkoj

28.07.2024. 20:13
0
IZVOR: sport.dc

Teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine za dječake do 12 godina osvojila je bronzanu medalju na danas završenom U12 ekipnom Evropskom prvenstvu "Summer cup" C zone u njemačkom Firtu.

Bosna i Hercegovina na kraju turnir završava porazom od prvoplasirane ekipe u grupi B Slovačke 3:0, te tako završava kao trećeplasirana na ovom turniru, što je do sada najbolji rezultat bh. tenisa u ovoj starosnoj grupi ikada.

Ekipa koju je kao selektor predvodio Saša Vuković je u prvom kolu grupe A savladala Estoniju 2:1, potom je poražena od Danske 3:0, da bi u trećem meču sa 3:0 bila bolja od Slovenije, što joj je donijelo drugo mjesto u grupi A, iza Danske koja je upisala sve tri pobjede u grupi.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine su u Njemačkoj činili Kan Ahić, Nikola Golijanin i Adian Kurtćehajić. Selektor (kapiten) ekipe bio je Saša Vuković.