Млађенка Штака из Источног Новог Сарајева поклонила капе и шалове дјеци из села Бање

22.11.2021. 14:44
0
ИЗВОР: СРНА

Пензионерка Млађенка Штака /64/ из Источног Новог Сарајева поклонила је 36 комплета капа и шалова дјеци из села Бање на Косову и Метохији, саопштено је из бањалучког Одбора за помоћ Србима на Косову и Метохији.

Из Одбора наводе да им се Штака обратила са жељом да за зимске празнике поклони дјеци са Косова плетене капе и шалове за чију израду је током цијеле године куповала материјал од скромне пензије.

- Успјели смо Млађенки испунити жељу и поклон од срца из Републике Српске данас је стигао у праве руке до ученика Основне школе `Милун Јакшић` у селу Бање у општини Србица - наводе из Одбора.

У саопштењу се додаје да овај гест показује колико је велики патриотизам и осјећај српског народа из Републике Српске за дјецу са Косова и Метохије.

Предсједник Одбора Милорад Арлов рекао је да је важно да дјеца и породице на Косову и Метохији знају да нису сами.

- Хуманост увијек нађе пут и нема цијену. Зато смо и основали Одбор прије много година да Срби из Републике Српске никог не вријеђајући и не угрожавајућу подаре оно што имају, пажњу, љубав, емоције и поклоне - навео је Арлов.

Арлов је рекао да се сљедеће године обиљажава 10 година пројекта "Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске", гдје ће уз многу дјецу са Космета сигурно бити дјеца из села Бање.

Коментари 0
Повезане вијести
Oбиљежен Дан бораца у Источном Новом Сарајеву (ФОТО) Oбиљежен Дан бораца у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)
У суботу обиљежавање Дана бораца и Дана Борачке организације Српске У суботу обиљежавање Дана бораца и Дана Борачке организације Српске
Источно Ново Сарајево: У уторак промоција књиге „Кад су свеци ходили земљом – Сјећање на црквене личности које су обиљежиле једну епоху“ Источно Ново Сарајево: У уторак промоција књиге „Кад су свеци ходили земљом – Сјећање на ц...
Најчитаније
  • Дан када је започела српска револуција
    15h 21m
    0
  • Возач трамваја Касаповић пуштен на слободу
    10h 23m
    0
  • Данас је Међународни дан дјеце обољеле од рака
    16h 8m
    1
  • Генетика одређује да ли ћемо доживјети стоту
    12h 59m
    0
  • Одржано музичко-поетско вече у Галерији „Жарко Видовић“ (ФОТО)
    5h 2m
    0