Мобилних претплатника у БиХ први пут више него становника

18.11.2019. 08:33
0
ИЗВОР: Агенције

Број претплатника мобилне мреже у Босни и Херцеговини премашио је број становника, показују званични подаци, извјештава Индикатор.ба.

На крају полугодишта 2019. године у БиХ је било 3.585.604 претплатника мобилне мреже, што је 7,3 одсто више у односу на исти период 2018. године, објавила је Агенција за статистику БиХ.

Будући да је према службеним подацима, број становника у БиХ 3.531.159, произилази да у земљи има више мобилних претплатника него становника.

Пенетрација мобилне мреже тако је први пут премашила 100 одсто и износи 101,54%.

Али, омјер је у стварности другачији, јер према процјенама демографа, БиХ тренутно има око 3,3 милиона а можда чак и мање становника, а што значи да је стварна пенетрација и већа.

Ово се може објаснити чињеницом да има људи који имају више мобилних телефона на којима имају претплату, а треба узети у обзир и грађане у бх. дијапори који често долазе у БиХ, а који такође имају претплате на мобилне мреже у БиХ.

Коментари 0
Повезане вијести
У 2025. прикупљено 12,17 милијарди: Приходи од индиректних пореза рекордни У 2025. прикупљено 12,17 милијарди: Приходи од индиректних пореза рекордни
ЕУ уводи царине на пошиљке мале вриједности ЕУ уводи царине на пошиљке мале вриједности
Насиље над женама у БиХ: Злочин који не долази изненада Насиље над женама у БиХ: Злочин који не долази изненада
Најчитаније
  • Сјећање на Алексу Голубовића, великог навијача и хроничара ФК „Фамос“ из Војковића
    8h 59m
    0
  • Манастир Соко код Љубовије, православни бисер
    7h 5m
    32
  • Извјештај са прве линије сјећања: Новинар Владимир Митрић дијели искуства дочека ратне нове године
    8h 31m
    2
  • Васа Чубриловић - академик, младобосанац, научник
    13h 46m
    2
  • Девету годину заредом ученици са Пала скијају на Јахорини захваљујући заједничкој подршци
    10h 58m
    0