Могуће помјерање референдума у Српској

30.09.2025. 13:20
0
ИЗВОР: srna.rs

Шеф Клуба СНСД-а у Народној скупштини Републике Српске Срђан Мазалица изјавио је Срни да, због објективних околности као што је вето Бошњака и одлучивање Уставног суда, није искључено да буде помјерено одржавање републичког референдума заказаног за 25. октобар.

Мазалица је истакао да би то могло да се деси, уколико се у разумном року не испуне сви услови за одржавање референдума, те да би у том случају непосредно изјашњавање грађана могло бити организовано 23. новембра, исти дан кад и пријевремени избори за предсједника Републике Српске.

- На тај начин би се могле остварити значајне уштеде, ако се не би морали бирачки одбори организовати и плаћати засебно, то јесте ако би се могли искористити исти који су ангажовани на пријевременим изборима. У том случају би се морала само поставити додатна гласачка кутија - рекао је Мазалица.

Он је навео да остаје да се види како би се то могло правно регулисати.

- Референдум је важан за Републику Српску и свакако став који би грађани могли исказати о питању Кристијана Шмита, колонијалне управе, Суда и ЦИК-а би могао бити полазна тачка за наредне ставове Народне скупштине, али и за неке друге референдуме - истакао је Мазалица.

Коментари 0
Повезане вијести
Утврђен приједлог закона о граду Фоча Утврђен приједлог закона о граду Фоча
Закон о привременом издржавању дјеце Републике Српске ступа на снагу у јулу Закон о привременом издржавању дјеце Републике Српске ступа на снагу у јулу
Данас исплата накнада корисницима борачко-инвалидске заштите Данас исплата накнада корисницима борачко-инвалидске заштите
Најчитаније
  • Вељко Вулетић - Легенда ЕТФ-а Универзитета у Источном Сарајеву
    22h 36m
    6
  • Годишњица страдања Милице Ракић
    22h 57m
    0
  • „Мама ће да ме роди поново, и даће ми још лепше име“
    21h 22m
    1
  • Већи одрон на путу Фоча-Миљевина
    23h 2m
    1
  • Село Брижина – Најмасовнији усташки злочин над српском дјецом
    16h 34m
    3