На Цетињу гласао митрополит Амфилохије

30.08.2020. 09:31
0
ИЗВОР: СРНА

Његово високопреосвештенство митрополит црногорско-приморски Амфилохије гласао је јутрос на Цетињу на парламентарним изборима у Црној Гори.

Послије гласања, митрополит Амфилохије је поручио да "мир и Христова љубав буду на свим житељима Црне Горе, посебно на овим који учествују на данашњим изборима".

- То је оно што желим и што преносим као благослов Светог Петра Цетињског - рекао је митрополит Амфилохије.

Одговарајући на питање да ли данас може бити немира у Црној Гори, митрополит црногорско-приморски је рекао да нема никаквог немира, само мир Божји.

Ово је први пут да је митрополит Амфилохије, који има 82 године, изашао на изборе, а гласао је поштујући епидемиолошке мјере, носећи маску.

У Црној Гори данас се одржавају парламентарни избори на којима учествује 11 партија и коалиција.

Право гласа има 540.026 грађана.

Ови избори су 11. од увођења вишепартијског система у Црној Гори, а пети након стицања независности. 

Коментари 0
Повезане вијести
На Косову и Метохији oтворена бирачка мјеста за локалне изборе На Косову и Метохији oтворена бирачка мјеста за локалне изборе
На општим изборима 2026. гласаће се уз нове технологије На општим изборима 2026. гласаће се уз нове технологије
Ниједан српски медиј није добио акредитацију за праћење локалних избора 12. октобра Ниједан српски медиј није добио акредитацију за праћење локалних избора 12. октобра
Најчитаније
  • Милена Дравић - вољена филмска и позоришна дива
    2h 10m
    30
  • Зараза погађа и младе и старе: Буди ли се корона у Српској?
    20h 23m
    1
  • Ного: Све више грађана тражи стручну помоћ
    17h 7m
    0
  • Изгорио кров на кући у Доњој Љубогошти
    1h 23m
    0
  • Лука Банђур има 88, а његов “фићо” 44 године (ВИДЕО)
    17h 13m
    0