На Филозофском факултету организован програм посвећен дјелу великог грчког књижевника Никоса Казанцакиса

06.11.2025. 18:00
0
ИЗВОР: srna.rs

На Филозофском факултету Универзитета у Источном Сарајеву данас је организован програм посвећен дјелу великог грчког књижевника Никоса Казанцакиса.

Јоргос Стасинакис, оснивач и предсједник Међународног друштва пријатеља Никоса Казанцакиса, рекао је данас на Палама да је дјело овог великог грчког књижевника универзално и актуелно и данас.

- Велико ми је задовољство што први пут боравим у Републици Српској, на Палама. Нисам дошао из туристичких већ културолошких и просвјетних разлога, са жељом да представим живот и дјело Казанцакиса студентима и професорима - изјавио је Стасинакис новинарима.

Он је захвалио домаћинима за гостопримство, те изразио наду да ће бити још оваквих сусрета и предавања у будућности.

Декан Филозофског факултета Пале Владан Бартула подсјетио је да је Казанцакис велико име не само Грчке него и еврпске књижевности, те да се изучава у наставним програмима Факултета.

Он је додао да постоји дугогодишња сарадња са Међународним друштвом пријатеља Никоса Казанцакиса.

Бартула је рекао да је Стасинакиса одржао предавање за 30 грчких студената који студирају на Медицинском факултету у Фочи, али и студентима Филозофског факултета.

У оквиру програма приказан је документарни филм "Слободан сам", у продукцији Музеја Никоса Казанцакиса.

Догађају је присуствовао и амбасадор Грчке у БиХ Јоана Ефтимијаду.

Програм под називом "Упознавање са дјелом и мишљу Никоса Казанцакиса" организовао је Филозофски факултет Универзитета у Источном Сарајеву у сарадњи са Међународним друштвом пријатеља Никоса Казанцакиса из Женеве и Центром за хеленске студије Филозофског факултета.

Коментари 0
Повезане вијести
Мастиловић: Филозофски факултет Универзитета у Источном Сарајеву понос Српске Мастиловић: Филозофски факултет Универзитета у Источном Сарајеву понос Српске
О приступачности образовања студентима са инвалидитетом на Филозофском Факултету О приступачности образовања студентима са инвалидитетом на Филозофском Факултету
Представљена књига „Законоправило Светог Саве“ на Филозофском факултету Представљена књига „Законоправило Светог Саве“ на Филозофском факултету
Најчитаније
  • Сјећање на злочин у Пиви: У једном дану убијено 520 Срба
    2h 24m
    6
  • Реакција начелника Којића на оптужбе премијера Минића (ВИДЕО)
    20h 58m
    2
  • Вечерас годишњи концерт ученика Средње музичке школе у Источној Илиџи
    23h 39m
    0
  • Центар за континуирану едукацију медицинских сестара отворен данас у Палама
    18h 47m
  • Сјећање на погинуле саборце Другог пјешадијског батаљона
    16h 44m
    0